lp.logo

Results for British U23 Sabre Championships -. 08/03/2015

LIST

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   VAN HOFFELEN   Raphael   GBR   CAMDEN   5/5   20   25   qualifier 
 2   SAUNDERS   Brynmor   GBR   TRURO   5/5   14   25   qualifier 
 2   HOWES   Nicholas   GBR   TRURO   5/5   14   25   qualifier 
 4   WATT   Caspian   GBR   SHAKESPEARES SWORDS   5/5   13   25   qualifier 
 5   HAMILTON   Thomas Zachary   GBR   SHAKESPEARES SWORDS   5/5   10   25   qualifier 
 6   SIMMONS   John   GBR   RIVINGTON PARK   4/5   11   24   qualifier 
 7   BOTELER   Harry   GBR   TRURO   4/5   8   23   qualifier 
 8   ROONEY   Samuel   GBR   ESCRIME AACDEMY   4/5   7   23   qualifier 
 9   BURTON   George   GBR   BEDFORD   4/5   6   23   qualifier 
 10   WILLIAMS   Nick   GBR   NLSC   4/5   4   21   qualifier 
 11   JENNINGS   Patrick   GBR   RIVINGTON PARK   3/5   7   20   qualifier 
 12   DACEY   Simon   GBR   MX FENCING   3/5   6   21   qualifier 
 13   SAUNDERS   Awen   GBR   TRURO   3/5   3   19   qualifier 
 13   LAWRENCE   Chris   GBR   IMPERIAL   3/5   3   19   qualifier 
 15   MAXWELL   Josh   GBR   TRURO   3/5   2   21   qualifier 
 16   SLANKARD   Kirk   GBR   CITY   3/5   2   20   qualifier 
 17   BERGNE   Achilles   GBR   CAMDEN   3/5   0   19   qualifier 
 18   COOPER   Sam   GBR   SHAKESPEARES SWORDS   3/5   0   18   qualifier 
 19   CRAZE   Jamie   GBR   TRURO   2/5   2   21   qualifier 
 20   GANDER-COMPTON   Jacob   GBR   BRENTWOOD   2/5   2   20   qualifier 
 21   MCPHERSON   Robert   GBR   TRURO   2/5   -2   19   qualifier 
 22   DOWSE   Kieran   GBR   MX FENCING   2/5   -3   17   qualifier 
 23   MORRESI   Matteo   GBR   ESCRIME ACADEMY   2/5   -3   16   qualifier 
 24   LINDSAY   Christian   GBR   CAMDEN   2/5   -4   17   qualifier 
 25   HALLIWELL   Barnaby   GBR   SHAKESPEARES SWORDS   2/5   -5   16   qualifier 
 26   VONDEE   Morgan   GBR   CITY   2/5   -5   15   qualifier 
 27   REN   Ethan   GBR   RUSSELL SWORDS   1/5   -3   18   qualifier 
 28   MITCHELL-GOUGH   Warick   GBR   WREKIN SWORD   1/5   -5   18   qualifier 
 29   MANSON   Ross   GBR   WALLACE FENCING ACADEMY   1/5   -6   14   qualifier 
 30   REDBURN   Sam   GBR   MX FENCING   1/5   -8   14   qualifier 
 31   KWAN   Wai Yu   GBR   RIVINGTON PARK   1/5   -9   15   qualifier 
 32   HALL   James   GBR   TRYB   0/5   -10   15   qualifier 
 33   WILSON   Benjamin   GBR   SHAKESPEARES SWORDS   0/5   -11   14   qualifier 
 34   WOODLAND   Thomas   GBR   SHAKESPEARES SWORDS   0/5   -16   9   qualifier 
 35   HILDER   Joe   GBR   MX FENCING   0/5   -20   5   qualifier 
 36   PAFFETT   Harry   GBR   PORTSMOUTH & SOUTHSEA   0/5   -24   1   qualifier