lp.logo

Results for Leon Paul BRC Men's Junior Epee - 14/01/2017

LIST

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   CAREY   Patrick   MANSFIELD FENCING CLUB   1.000   18   25   qualifier 
 2   GIOVANNONE   Alessandro   UNIVERSITY OF BATH   1.000   17   25   qualifier 
 3   EAST   Will   KRFC   1.000   16   25   qualifier 
 3   RUSSELL   James Euan   ROYAL TUNBRIDGE WELLS FENCING CLUB   1.000   16   25   qualifier 
 5   SHEPHERD   Billy   SKIPTON   1.000   14   25   qualifier 
 6   KURZ JORDAN   Max   HAVERSTOCK   1.000   13   25   qualifier 
 6   MACPHERSON   Steven   BEXLEY   1.000   13   25   qualifier 
 8   PAUL   Dominic   STOCKPORT   1.000   10   23   qualifier 
 9   EDWARDS   Owen   WREXHAM   0.800   14   24   qualifier 
 10   ANDREWS   Ben   PLYMOUTH   0.800   11   24   qualifier 
 10   MORRIS   George   STOCKPORT   0.800   11   24   qualifier 
 12   BLACKMORE   Seth   DILETTANTE   0.800   11   22   qualifier 
 13   MORRISON   Dylan   EDINBURGH FENCING CLUB   0.800   10   22   qualifier 
 14   PAPADOPOULOS   Alex   EDINBURGH FENCING CLUB   0.800   9   24   qualifier 
 15   COOPER   Matthew   WINGERWORTH   0.800   9   23   qualifier 
 16   DICKSON   Thomas   TEAM NEWCASTLE   0.800   8   24   qualifier 
 17   WAKE   James   HYMERS COLLEGE   0.800   8   23   qualifier 
 18   MACLENNAN   Rob   ABINGDON   0.800   8   22   qualifier 
 19   JEAL   James   WINGERWORTH   0.800   7   22   qualifier 
 20   BROWN   Sebastien   ESCRIME ACADEMY   0.800   6   22   qualifier 
 20   COOK   Noah   HAVERSTOCK   0.800   6   22   qualifier 
 22   PALLUD   Matthieu   LEON PAUL EPEE   0.800   4   21   qualifier 
 23   BEGLEY-JONES   Murray   REDHILL REIGATE   0.800   3   22   qualifier 
 24   ASHFORTH   Myles   CADS   0.600   5   20   qualifier 
 24   TOOGOOD   Luke   ACTIV8   0.600   5   20   qualifier 
 26   SCHNEIDER   Benjamin   OXFORD UNIVERSITY FC   0.600   5   19   qualifier 
 27   CAFARO   Jack   LLANTWIT MAJOR   0.600   4   20   qualifier 
 27   GEORGE   Ieuan   BATH SWORD CLUB   0.600   4   20   qualifier 
 29   BOYLE   Douglas   WARWICK   0.600   4   19   qualifier 
 30   SMYTHE   Daniel   KING'S CANTERBURY   0.600   4   18   qualifier 
 31   BROWN   Robbie   WFFC   0.600   2   21   qualifier 
 31   JOHANSSON   Hjalmar   KING'S CANTERBURY   0.600   2   21   qualifier 
 33   FITTON   Rowan   LEON PAUL EPEE   0.600   2   20   qualifier 
 34   DICKINSON   Matthew   LASZLOS   0.600   2   19   qualifier 
 35   YEH   George   KING'S CANTERBURY   0.600   1   17   qualifier 
 36   MAY   Oscar   TEAM NEWCASTLE   0.600   0   20   qualifier 
 37   BELL   Jack   LASZLOS   0.600   0   19   qualifier 
 38   HOWARD-HIGGINS   Bertie   MILLFIELD   0.600   0   15   qualifier 
 39   PRESTON   Tom   ABINGDON   0.400   0   20   qualifier 
 40   STIGANT   Devlin   REDHILL REIGATE   0.400   0   17   qualifier 
 41   ODGERS   James   BRIXTON   0.400   -1   20   qualifier 
 42   MALET   Felix   KING'S CANTERBURY   0.400   -1   18   qualifier 
 43   SCHULMAN   Peter   OPS EPEE CLUB   0.400   -2   19   qualifier 
 44   FOSTER   Nathan   SKIPTON   0.400   -2   17   qualifier 
 45   SOKOLOV   Roman   KING'S CANTERBURY   0.400   -2   15   qualifier 
 46   FOULSHAM   Jacob   REDHILL REIGATE   0.400   -3   19   qualifier 
 47   MASON   Thomas   DILETTANTE   0.400   -3   17   qualifier 
 48   O'BRIEN   Fraser   DUNBLANE FENCING CLUB   0.400   -5   18   qualifier 
 49   MAY   Toby   TEAM NEWCASTLE   0.200   -4   17   qualifier 
 50   HINWOOD   James   SHREWSBURY SCHOOL   0.200   -5   16   qualifier 
 51   LEVER   Matthew   OPS EPEE CLUB   0.200   -5   15   qualifier 
 52   BALLARD   Dylan   DILETTANTE   0.200   -6   17   qualifier 
 53   PANAYOTOV   Chavdar   KRFC   0.200   -6   16   qualifier 
 53   TANT   Refe   ACTIV8   0.200   -6   16   qualifier 
 55   EDGECLIFFE-JOHNSON   Kit   ALDERSHOT   0.200   -8   12   qualifier 
 55   LUTHER-PAYNE   Salvador   MILLFIELD   0.200   -8   12   qualifier 
 57   COUCHMAN   Harry   REDHILL REIGATE   0.200   -9   14   qualifier 
 58   BASTON-HALL   Harry   ABINGDON   0.200   -10   11   qualifier 
 58   D'ORLEANS   Constantin   KING'S CANTERBURY   0.200   -10   11   qualifier 
 60   ATKINSON   Owen   LASZLOS   0.200   -11   13   qualifier 
 60   SNEE   Ethan   KING'S CANTERBURY   0.200   -11   13   qualifier 
 62   HOWITT   Oliver   SWINDON   0.200   -12   12   qualifier 
 63   BERRY   Tobias   KNIGHTSBRIDGE   0.200   -13   11   qualifier 
 64   KAM   Jason   KING'S CANTERBURY   0.000   -11   13   qualifier 
 65   OSBORNE   Will   STOURPORT   0.000   -12   11   qualifier 
 66   MCLEAN   Jacques   BRIXTON   0.000   -13   12   qualifier 
 67   WOODLEY   Colin   MILLFIELD   0.000   -14   11   qualifier 
 68   MULLEN   Finn   KING'S CANTERBURY   0.000   -15   10   qualifier 
 68   TORKY   Omar   MILLFIELD   0.000   -15   10   qualifier 
 70   CLAYS   Daniel   NORTHWICH FENCING CLUB   0.000   -19   6   qualifier 
 71   BOJARSKI   Samuel   DACORUM FENCING CLUB   0.000   -20   5   qualifier 
 71   MALTUS   Jack   KING'S CANTERBURY   0.000   -20   5   qualifier