lp.logo

Results for 5th Leon Paul Cadet Epee Open - 03/06/2018

Results Available

LIST

Boyss Cadet Epee

Poules, round no 1

  Poule No 1 - 10:15 - Piste No 2 V/M Indicator HS
WHEELER Christopher  LUSO FENCING    V 4 3 V 0.500 3 17
ELLIOTT Steffan  CHICHESTER  1   0 0 0 0.000 -19 1
OSBORNE Will  EVESHAM  V V   2 4 0.500 2 16
SCOTT PAYNE Edward  LEON PAUL EPEE  V V V   2 0.750 7 17
COUCHMAN Harry  REDHILL REIGATE EPEE CLUB  3 V V V   0.750 7 18

  Poule No 2 - 10:15 - Piste No 3 V/M Indicator HS
BOJARSKI Samuel  DACORUM FENCING CLUB    4 V V 4 1 0.400 4 19
GOH Joshua  DERBYSHIRE EPEE ACADEMY  V   V 3 V V 0.800 9 23
PRATLEY Aedyn  LEON PAUL EPEE  0 3   V 2 V 0.400 -8 15
TURABOV Bekhruz  DUSCH 18  0 V4 4   2 0 0.200 -13 10
BURY Arthur  BATH SWORD CLUB  V 0 V V   V 0.800 6 20
TANT Refe  ACTIV8  V 3 4 V 1   0.400 2 18

  Poule No 3 - 10:15 - Piste No 4 V/M Indicator HS
GREEN Jem  FOUR OF CLUBS    V V V V 3 0.800 10 23
TAIWO-WILLIAMS Louis  LEON PAUL EPEE  1   V V V V 0.800 10 21
LIN Shikuan  CAMBRIDGESHIRE FENCINIG CLUB  2 0   3 2 0 0.000 -18 7
BAXTIYOROV Javohir  DUSCH 18  1 2 V   3 2 0.200 -9 13
CARDE Charles  ESCRIME ACADEMY  4 0 V V4   3 0.400 -4 16
DAN Liam  REDHILL REIGATE EPEE CLUB  V 4 V V V   0.800 11 24

  Poule No 4 - 10:15 - Piste No 5 V/M Indicator HS
BERRY Toby  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB    V 3 2 V V 0.600 0 20
CASTELLI Marco  LEON PAUL EPEE  4   V 1 4 3 0.200 -7 17
WALMSLEY Joseph  FOUR OF CLUBS  V 4   2 V 1 0.400 -3 17
MIRICA Florin  LEON PAUL EPEE  V V V   V V 1.000 16 25
KEW Liam  REDHILL REIGATE EPEE CLUB  2 V 2 1   3 0.200 -11 13
FERGUSON William  OPS EPEE  4 V V 3 V   0.600 5 22

Poules, round no 2

  Poule No 1 - 11:45 - Piste No 2 V/M Indicator HS
PRATLEY Aedyn  LEON PAUL EPEE    1 2 1 V 0.250 -10 9
SCOTT PAYNE Edward  LEON PAUL EPEE  V   4 V V 0.750 10 19
MIRICA Florin  LEON PAUL EPEE  V V   V V 1.000 10 20
FERGUSON William  OPS EPEE  V 2 3   V 0.500 1 15
CARDE Charles  ESCRIME ACADEMY  4 1 1 3   0.000 -11 9

  Poule No 2 - 11:45 - Piste No 3 V/M Indicator HS
DAN Liam  REDHILL REIGATE EPEE CLUB    V V V 4 V 0.800 9 24
COUCHMAN Harry  REDHILL REIGATE EPEE CLUB  4   V V 2 V 0.600 6 21
WALMSLEY Joseph  FOUR OF CLUBS  3 1   V V V 0.600 1 19
CASTELLI Marco  LEON PAUL EPEE  1 3 4   1 V 0.200 -6 14
BERRY Toby  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  V V 4 V   V 0.800 12 24
ELLIOTT Steffan  CHICHESTER  2 1 0 0 0   0.000 -22 3

  Poule No 3 - 11:45 - Piste No 4 V/M Indicator HS
WHEELER Christopher  LUSO FENCING    2 3 V V V 0.600 5 20
BURY Arthur  BATH SWORD CLUB  V   4 1 V V 0.600 7 20
GREEN Jem  FOUR OF CLUBS  V V   3 V V 0.800 8 23
TANT Refe  ACTIV8  3 V V   V 4 0.600 8 22
LIN Shikuan  CAMBRIDGESHIRE FENCINIG CLUB  0 0 2 0   2 0.000 -21 4
BAXTIYOROV Javohir  DUSCH 18  2 1 1 V V   0.400 -7 14

  Poule No 4 - 11:45 - Piste No 5 V/M Indicator HS
TAIWO-WILLIAMS Louis  LEON PAUL EPEE    V V 4 V V 0.800 11 24
GOH Joshua  DERBYSHIRE EPEE ACADEMY  1   V V V V 0.800 6 21
TURABOV Bekhruz  DUSCH 18  1 0   1 2 V 0.200 -13 9
BOJARSKI Samuel  DACORUM FENCING CLUB  V 4 V   3 V 0.600 5 22
OSBORNE Will  EVESHAM  2 3 V V   V 0.600 4 20
KEW Liam  REDHILL REIGATE EPEE CLUB  4 3 2 2 1   0.000 -13 12

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   MIRICA   Florin   LEON PAUL EPEE   1.000   26   45   qualifier 
 2   TAIWO-WILLIAMS   Louis   LEON PAUL EPEE   0.800   21   45   qualifier 
 3   DAN   Liam   REDHILL REIGATE EPEE CLUB   0.800   20   48   qualifier 
 4   GREEN   Jem   FOUR OF CLUBS   0.800   18   46   qualifier 
 5   GOH   Joshua   DERBYSHIRE EPEE ACADEMY   0.800   15   44   qualifier 
 6   SCOTT PAYNE   Edward   LEON PAUL EPEE   0.750   17   36   qualifier 
 7   BURY   Arthur   BATH SWORD CLUB   0.700   13   40   qualifier 
 8   BERRY   Toby   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB   0.700   12   44   qualifier 
 9   COUCHMAN   Harry   REDHILL REIGATE EPEE CLUB   0.667   13   39   qualifier 
 10   WHEELER   Christopher   LUSO FENCING   0.556   8   37   qualifier 
 11   FERGUSON   William   OPS EPEE   0.556   6   37   qualifier 
 12   OSBORNE   Will   EVESHAM   0.556   6   36   qualifier 
 13   TANT   Refe   ACTIV8   0.500   10   40   qualifier 
 14   BOJARSKI   Samuel   DACORUM FENCING CLUB   0.500   9   41   qualifier 
 15   WALMSLEY   Joseph   FOUR OF CLUBS   0.500   -2   36   qualifier 
 16   PRATLEY   Aedyn   LEON PAUL EPEE   0.333   -18   24   qualifier 
 17   BAXTIYOROV   Javohir   DUSCH 18   0.300   -16   27   qualifier 
 18   CARDE   Charles   ESCRIME ACADEMY   0.222   -15   25   qualifier 
 19   CASTELLI   Marco   LEON PAUL EPEE   0.200   -13   31   qualifier 
 20   TURABOV   Bekhruz   DUSCH 18   0.200   -26   19   qualifier 
 21   KEW   Liam   REDHILL REIGATE EPEE CLUB   0.100   -24   25   qualifier 
 22   LIN   Shikuan   CAMBRIDGESHIRE FENCINIG CLUB   0.000   -39   11   qualifier 
 23   ELLIOTT   Steffan   CHICHESTER   0.000   -41   4   qualifier 

Tableau of 32

    Tableau of 32     Tableau of 16   Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   MIRICA Florin   LEON PAUL EPEE   
          MIRICA Florin 
32                                
            MIRICA Florin 
   17   BAXTIYOROV Javohir   DUSCH 18       15/4
          BAXTIYOROV Javohir      
16   PRATLEY Aedyn   LEON PAUL EPEE  15/14     
              MIRICA Florin 
   9   COUCHMAN Harry   REDHILL REIGATE EPEE CLUB         15/6
          COUCHMAN Harry           
24                      
            BERRY Toby      
   25             15/7     
          BERRY Toby        
 BERRY Toby   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB             
                MIRICA Florin 
   5   GOH Joshua   DERBYSHIRE EPEE ACADEMY           11/9
          GOH Joshua             
28                        
            GOH Joshua           
   21   KEW Liam   REDHILL REIGATE EPEE CLUB       15/12          
          OSBORNE Will                
12   OSBORNE Will   EVESHAM  15/12               
              GOH Joshua      
   13   TANT Refe   ACTIV8         15/10     
          TANT Refe             
20   TURABOV Bekhruz   DUSCH 18  15/5            
            GREEN Jem        
   29             15/14       
          GREEN Jem          
 GREEN Jem   FOUR OF CLUBS               
                  MIRICA Florin 
   3   DAN Liam   REDHILL REIGATE EPEE CLUB             15/10
          DAN Liam          
30                     
            DAN Liam        
   19   CASTELLI Marco   LEON PAUL EPEE       15/14       
          BOJARSKI Samuel             
14   BOJARSKI Samuel   DACORUM FENCING CLUB  15/6            
              DAN Liam      
   11   FERGUSON William   OPS EPEE         15/11     
          FERGUSON William                
22   LIN Shikuan   CAMBRIDGESHIRE FENCINIG CLUB  15/7               
            FERGUSON William           
   27             15/14          
          SCOTT PAYNE Edward             
 SCOTT PAYNE Edward   LEON PAUL EPEE                  
                DAN Liam 
   7   BURY Arthur   BATH SWORD CLUB           15/13
          BURY Arthur        
26                   
            BURY Arthur      
   23   ELLIOTT Steffan   CHICHESTER       15/4     
          WHEELER Christopher           
10   WHEELER Christopher   LUSO FENCING  15/5          
              BURY Arthur 
   15   WALMSLEY Joseph   FOUR OF CLUBS         15/13
          WALMSLEY Joseph      
18   CARDE Charles   ESCRIME ACADEMY  15/4     
            TAIWO-WILLIAMS Louis 
   31             15/6
          TAIWO-WILLIAMS Louis 
 TAIWO-WILLIAMS Louis   LEON PAUL EPEE      

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   MIRICA   Florin   LEON PAUL EPEE 
 2   DAN   Liam   REDHILL REIGATE EPEE CLUB 
 3   BURY   Arthur   BATH SWORD CLUB 
 3   GOH   Joshua   DERBYSHIRE EPEE ACADEMY 
 5   TAIWO-WILLIAMS   Louis   LEON PAUL EPEE 
 6   GREEN   Jem   FOUR OF CLUBS 
 7   BERRY   Toby   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB 
 8   FERGUSON   William   OPS EPEE 
 9   SCOTT PAYNE   Edward   LEON PAUL EPEE 
 10   COUCHMAN   Harry   REDHILL REIGATE EPEE CLUB 
 11   WHEELER   Christopher   LUSO FENCING 
 12   OSBORNE   Will   EVESHAM 
 13   TANT   Refe   ACTIV8 
 14   BOJARSKI   Samuel   DACORUM FENCING CLUB 
 15   WALMSLEY   Joseph   FOUR OF CLUBS 
 16   BAXTIYOROV   Javohir   DUSCH 18 
 17   PRATLEY   Aedyn   LEON PAUL EPEE 
 18   CARDE   Charles   ESCRIME ACADEMY 
 19   CASTELLI   Marco   LEON PAUL EPEE 
 20   TURABOV   Bekhruz   DUSCH 18 
 21   KEW   Liam   REDHILL REIGATE EPEE CLUB 
 22   LIN   Shikuan   CAMBRIDGESHIRE FENCINIG CLUB 
 23   ELLIOTT   Steffan   CHICHESTER