lp.logo

Results for LPJS International Epee -. 10/08/2019

LIST

U15 Girls Epee

Poules, round no 1

 Poule No 1  V/M Indicator HS
STRAWBRIDGE Charlotte  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB    2 4 V 1 0.250 -5 12
RUSSELL Amelie  VALE  V   V V4 4 0.750 7 18
HILLIER Harri  CHELSEA FENCING CLUB  V 1   3 V 0.500 -3 14
LUMINEAU Juliet  LEON PAUL EPEE  2 3 V   V 0.500 3 15
KUSHTAN Kseniya  DYNAMO UZHGOROD  V V 3 0   0.500 -2 13

 Poule No 2  V/M Indicator HS
RYDER-GARCIA Lauren  LEON PAUL EPEE    3 4 2 0.000 -6 9
POTTER Crinan  CHELSEA FENCING CLUB  V   V 2 0.667 2 12
CRAWFORD-BRUNT Claudia  QUEENS GATE SCHOOL  V 2   3 0.333 -4 10
MUSTECAPIOGLU Ada  TED ISTANBUL  V V V   1.000 8 15

Poules, round no 2

 Poule No 1  V/M Indicator HS
RYDER-GARCIA Lauren  LEON PAUL EPEE    3 1 V V 0.500 -3 14
LUMINEAU Juliet  LEON PAUL EPEE  V   4 V 2 0.500 2 16
KUSHTAN Kseniya  DYNAMO UZHGOROD  V V   V V 1.000 11 20
STRAWBRIDGE Charlotte  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  3 1 2   4 0.000 -10 10
MUSTECAPIOGLU Ada  TED ISTANBUL  4 V 2 V   0.500 0 16

 Poule No 2  V/M Indicator HS
HILLIER Harri  CHELSEA FENCING CLUB    0 V V 0.667 -1 10
CRAWFORD-BRUNT Claudia  QUEENS GATE SCHOOL  V   4 4 0.333 3 13
RUSSELL Amelie  VALE  3 V   0 0.333 -3 8
POTTER Crinan  CHELSEA FENCING CLUB  3 V V2   0.667 1 10

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   KUSHTAN   Kseniya    DYNAMO UZHGOROD    0.750   9   33   qualifier 
 2   MUSTECAPIOGLU   Ada    TED ISTANBUL    0.714   8   31   qualifier 
 3   POTTER   Crinan    CHELSEA FENCING CLUB    0.667   3   22   qualifier 
 4   RUSSELL   Amelie    VALE    0.571   4   26   qualifier 
 5   HILLIER   Harri    CHELSEA FENCING CLUB    0.571   -4   24   qualifier 
 6   LUMINEAU   Juliet    LEON PAUL EPEE    0.500   5   31   qualifier 
 7   CRAWFORD-BRUNT   Claudia    QUEENS GATE SCHOOL    0.333   -1   23   qualifier 
 8   RYDER-GARCIA   Lauren    LEON PAUL EPEE    0.286   -9   23   qualifier 
 9   STRAWBRIDGE   Charlotte    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB    0.125   -15   22   qualifier 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   KUSHTAN Kseniya   DYNAMO UZHGOROD   
          KUSHTAN Kseniya 
16                                
            KUSHTAN Kseniya 
   9   STRAWBRIDGE Charlotte   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB       15/13
          RYDER-GARCIA Lauren      
 RYDER-GARCIA Lauren   LEON PAUL EPEE  15/8     
              KUSHTAN Kseniya 
   5   HILLIER Harri   CHELSEA FENCING CLUB         15/10
          HILLIER Harri           
12                      
            RUSSELL Amelie      
   13             10/9     
          RUSSELL Amelie        
 RUSSELL Amelie   VALE             
                KUSHTAN Kseniya 
   3   POTTER Crinan   CHELSEA FENCING CLUB           15/6
          POTTER Crinan        
14                   
            POTTER Crinan      
   11             15/10     
          LUMINEAU Juliet           
 LUMINEAU Juliet   LEON PAUL EPEE                
              MUSTECAPIOGLU Ada 
   7   CRAWFORD-BRUNT Claudia   QUEENS GATE SCHOOL         15/11
          CRAWFORD-BRUNT Claudia      
10                 
            MUSTECAPIOGLU Ada 
   15             15/12
          MUSTECAPIOGLU Ada 
 MUSTECAPIOGLU Ada   TED ISTANBUL      

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   KUSHTAN   Kseniya    DYNAMO UZHGOROD  
 2   MUSTECAPIOGLU   Ada    TED ISTANBUL  
 3   POTTER   Crinan    CHELSEA FENCING CLUB  
 3   RUSSELL   Amelie    VALE  
 5   HILLIER   Harri    CHELSEA FENCING CLUB  
 6   LUMINEAU   Juliet    LEON PAUL EPEE  
 7   CRAWFORD-BRUNT   Claudia    QUEENS GATE SCHOOL  
 8   RYDER-GARCIA   Lauren    LEON PAUL EPEE  
 9   STRAWBRIDGE   Charlotte    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB