lp.logo

Results for LPJS International Sabre -. 12/08/2018

LIST

U11 Sabre

Mixed Poules, round no 1

  Poule No 1 - Piste No 2 V/M Indicator HS
POZNYSZ Michael  STORT VALLEY SABRE CLUB    V 3 V V 0.750 9 18
BULLEN Frederick  STORT VALLEY SABRE CLUB  0   2 3 3 0.000 -12 8
LEES Verity  MX FENCING  V V   2 V 0.750 6 17
PRATLEY Genevieve  SALLE ETON FENCING CLUB  0 V V   V 0.750 2 15
GARCIA-GHURAN Aidan  PDFA  4 V 1 3   0.250 -5 13

  Poule No 2 - Piste No 4 V/M Indicator HS
CROSS Elvy  STORT VALLEY SABRE CLUB    3 2 1 0 0.000 -14 6
PIERCE Ella  STORT VALLEY SABRE CLUB  V   V 2 2 0.500 -3 14
MCAULEY Amber  MX FENCING  V 4   2 0 0.250 -6 11
FRANCART Oakley  GUERNSEY FENCING ACADEMY  V V V   0 0.750 5 15
LLOYD Ollie  GADS HILL SCHOOL  V V V V   1.000 18 20

Mixed Poules, round no 2

  Poule No 1 - Piste No 2 V/M Indicator HS
PRATLEY Genevieve  SALLE ETON FENCING CLUB    2 V V 1 0.500 2 13
FRANCART Oakley  GUERNSEY FENCING ACADEMY  V   V V 3 0.750 9 18
BULLEN Frederick  STORT VALLEY SABRE CLUB  1 0   4 1 0.000 -14 6
MCAULEY Amber  MX FENCING  0 2 V   V 0.500 -6 12
LLOYD Ollie  GADS HILL SCHOOL  V V V 4   0.750 9 19

  Poule No 2 - Piste No 4 V/M Indicator HS
GARCIA-GHURAN Aidan  PDFA    V V 1 V 0.750 3 16
CROSS Elvy  STORT VALLEY SABRE CLUB  3   0 0 0 0.000 -17 3
POZNYSZ Michael  STORT VALLEY SABRE CLUB  1 V   V V 0.750 9 16
LEES Verity  MX FENCING  V V 2   V 0.750 10 17
PIERCE Ella  STORT VALLEY SABRE CLUB  4 V 0 1   0.250 -5 10

Ranking at the end of mixed poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   LLOYD   Ollie   GADS HILL SCHOOL   0.875   27   39   qualifier 
 2   POZNYSZ   Michael   STORT VALLEY SABRE CLUB   0.750   18   34   qualifier 
 3   LEES   Verity   MX FENCING   0.750   16   34   qualifier 
 4   FRANCART   Oakley   GUERNSEY FENCING ACADEMY   0.750   14   33   qualifier 
 5   PRATLEY   Genevieve   SALLE ETON FENCING CLUB   0.625   4   28   qualifier 
 6   GARCIA-GHURAN   Aidan   PDFA   0.500   -2   29   qualifier 
 7   PIERCE   Ella   STORT VALLEY SABRE CLUB   0.375   -8   24   qualifier 
 8   MCAULEY   Amber   MX FENCING   0.375   -12   23   qualifier 
 9   BULLEN   Frederick   STORT VALLEY SABRE CLUB   0.000   -26   14   qualifier 
 10   CROSS   Elvy   STORT VALLEY SABRE CLUB   0.000   -31   9   qualifier 

Boys Final Tableau

    Tableau of 8     Semi-finals   Final
   1   LLOYD Ollie   GADS HILL SCHOOL   
          LLOYD Ollie 
                              
            LLOYD Ollie 
   5   BULLEN Frederick   STORT VALLEY SABRE CLUB       10/3
          GARCIA-GHURAN Aidan      
 GARCIA-GHURAN Aidan   PDFA  10/2     
              LLOYD Ollie 
   3   POZNYSZ Michael   STORT VALLEY SABRE CLUB         10/5
          POZNYSZ Michael      
 CROSS Elvy   STORT VALLEY SABRE CLUB  10/3     
            FRANCART Oakley 
   7             10/4
          FRANCART Oakley 
 FRANCART Oakley   GUERNSEY FENCING ACADEMY      

Boys Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   LLOYD   Ollie   GADS HILL SCHOOL 
 2   FRANCART   Oakley   GUERNSEY FENCING ACADEMY 
 3   GARCIA-GHURAN   Aidan   PDFA 
 3   POZNYSZ   Michael   STORT VALLEY SABRE CLUB 
 5   BULLEN   Frederick   STORT VALLEY SABRE CLUB 
 6   CROSS   Elvy   STORT VALLEY SABRE CLUB 

Girls Semi-Final Tableau

    Semi-finals     Final
   1   LEES Verity   MX FENCING   
          LEES Verity 
 PIERCE Ella   STORT VALLEY SABRE CLUB  10/0
            LEES Verity 
   3   MCAULEY Amber   MX FENCING       10/3
          PRATLEY Genevieve 
 PRATLEY Genevieve   SALLE ETON FENCING CLUB  10/7

Girls Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   LEES   Verity   MX FENCING 
 2   PRATLEY   Genevieve   SALLE ETON FENCING CLUB 
 3   MCAULEY   Amber   MX FENCING 
 3   PIERCE   Ella   STORT VALLEY SABRE CLUB