lp.logo

Results for LPJS London Sabre -. 27/01/2019

LIST

U11 Boys Sabre

Poules, round no 1

 Poule No 1 - 09:30 - Piste No 10  V/M Indicator HS
MILLER Louis  PDFA    3 1 2 0 2 0.000 -17 8
MAIRS Benjamin  PDFA  V   0 1 2 2 0.200 -13 10
BRYDEN Joshua  SALLE OSSIAN CLUB  V V   V V V 1.000 19 25
DUBOVSKY Ben  WESTMINSTER UNDER SCHOOL  V V 1   V V 0.800 7 21
KEIGHLEY Joseph  MOULSFORD SCHOOL  V V 2 2   V 0.600 4 19
HABENICHT Luz  CAMDEN  V V 2 4 3   0.400 0 19

 Poule No 2 - 09:30 - Piste No 11  V/M Indicator HS
FINDLAY Hamish  WREKIN SWORD    1 V 0 V 2 0.400 -3 13
COX Nicholas  TRURO  V   V V V V 1.000 21 25
O'HALLORAN Aidan  MX FENCING  1 0   2 V 0 0.200 -15 8
EVANS Joe  RUSSELL SWORDS  V 0 V   V V 0.800 8 20
MOYNAHAN Patrick  MOULSFORD SCHOOL  0 1 3 2   0 0.000 -19 6
STEPANOV Alexander  WESTMINSTER UNDER SCHOOL  V 2 V 3 V   0.600 8 20

Poules, round no 2

 Poule No 1 - 10:25 - Piste No 10  V/M Indicator HS
DUBOVSKY Ben  WESTMINSTER UNDER SCHOOL    V 4 V X V 0.750 6 19
STEPANOV Alexander  WESTMINSTER UNDER SCHOOL  2   2 2 X 4 0.000 -10 10
COX Nicholas  TRURO  V V   V X V 1.000 12 20
MAIRS Benjamin  PDFA  4 V 1   X V 0.500 2 15
MOYNAHAN Patrick  MOULSFORD SCHOOL  A A A A   A abandon
FINDLAY Hamish  WREKIN SWORD  2 V 1 1 X   0.250 -10 9

 Poule No 2 - 10:25 - Piste No 11  V/M Indicator HS
BRYDEN Joshua  SALLE OSSIAN CLUB    V V V V V 1.000 17 25
EVANS Joe  RUSSELL SWORDS  1   V 4 V V 0.600 6 20
O'HALLORAN Aidan  MX FENCING  2 1   0 1 2 0.000 -19 6
KEIGHLEY Joseph  MOULSFORD SCHOOL  1 V V   0 2 0.400 -6 13
HABENICHT Luz  CAMDEN  0 0 V V   V 0.600 1 15
MILLER Louis  PDFA  4 3 V V 3   0.400 1 20

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   BRYDEN   Joshua    SALLE OSSIAN CLUB    1.000   36   50   qualifier 
 2   COX   Nicholas    TRURO    1.000   33   45   qualifier 
 3   DUBOVSKY   Ben    WESTMINSTER UNDER SCHOOL    0.778   13   40   qualifier 
 4   EVANS   Joe    RUSSELL SWORDS    0.700   14   40   qualifier 
 5   HABENICHT   Luz    CAMDEN    0.500   1   34   qualifier 
 6   KEIGHLEY   Joseph    MOULSFORD SCHOOL    0.500   -2   32   qualifier 
 7   STEPANOV   Alexander    WESTMINSTER UNDER SCHOOL    0.333   -2   30   qualifier 
 8   MAIRS   Benjamin    PDFA    0.333   -11   25   qualifier 
 9   FINDLAY   Hamish    WREKIN SWORD    0.333   -13   22   qualifier 
 10   MILLER   Louis    PDFA    0.200   -16   28   qualifier 
 11   O'HALLORAN   Aidan    MX FENCING    0.100   -34   14   qualifier 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   BRYDEN Joshua   SALLE OSSIAN CLUB   
          BRYDEN Joshua 
16                                
            BRYDEN Joshua 
   9   FINDLAY Hamish   WREKIN SWORD       10/2
          MAIRS Benjamin      
 MAIRS Benjamin   PDFA  10/9     
              BRYDEN Joshua 
   5   HABENICHT Luz   CAMDEN         10/4
          HABENICHT Luz           
12                      
            EVANS Joe      
   13             10/5     
          EVANS Joe        
 EVANS Joe   RUSSELL SWORDS             
                COX Nicholas 
   3   DUBOVSKY Ben   WESTMINSTER UNDER SCHOOL           10/9
          DUBOVSKY Ben        
14                   
            KEIGHLEY Joseph      
   11   O'HALLORAN Aidan   MX FENCING       10/7     
          KEIGHLEY Joseph           
 KEIGHLEY Joseph   MOULSFORD SCHOOL  10/2          
              COX Nicholas 
   7   STEPANOV Alexander   WESTMINSTER UNDER SCHOOL         10/6
          MILLER Louis      
10   MILLER Louis   PDFA  10/9     
            COX Nicholas 
   15             10/5
          COX Nicholas 
 COX Nicholas   TRURO      

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club   Status 
 1   COX   Nicholas    TRURO     
 2   BRYDEN   Joshua    SALLE OSSIAN CLUB     
 3   EVANS   Joe    RUSSELL SWORDS     
 3   KEIGHLEY   Joseph    MOULSFORD SCHOOL     
 5   DUBOVSKY   Ben    WESTMINSTER UNDER SCHOOL     
 6   HABENICHT   Luz    CAMDEN     
 7   MAIRS   Benjamin    PDFA     
 8   MILLER   Louis    PDFA     
 9   STEPANOV   Alexander    WESTMINSTER UNDER SCHOOL     
 10   FINDLAY   Hamish    WREKIN SWORD     
 11   O'HALLORAN   Aidan    MX FENCING     
 12   MOYNAHAN   Patrick    MOULSFORD SCHOOL    abandonment