lp.logo

Results for LPJS London Epee -. 01/02/2020

LIST

U13 Boys Epee

Poules, round no 1

 Poule No 1  V/M Indicator HS
PYURBEEV Lev  CHELSEA FENCING CLUB    2 0 1 V 0.250 -11 8
SUNDER-RAJAN Sameer  SALLE PAUL  V   V3 V V 1.000 14 18
SIMPSON Bill  PLYMOUTH FENCING CLUB  V 2   V V 0.750 11 17
GREGORY Henry  LUSO FENCING ACADEMY  V 0 0   V 0.500 -3 10
GUBBIN Jack  CENTRAL LONDON FENCING CLUB  4 0 3 2   0.000 -11 9

 Poule No 2  V/M Indicator HS
ADAM Innes  CENTRAL LONDON FENCING CLUB    0 1 2 1 0.000 -16 4
BADR SAINT CRIQ Marwan  LYCEE INTERNATIONALE DE LONDRES  V   1 2 3 0.250 -4 11
JACK Brandon  BATH SWORD CLUB  V V   V V 1.000 16 20
MURRAY Jack  WHITGIFT  V V 2   V 0.750 5 17
AWUMA HAMILTON Maximilian  SALLE PAUL  V V 0 3   0.500 -1 13

 Poule No 3  V/M Indicator HS
YBARRA Benjamin  CENTRAL LONDON FENCING CLUB    V V 1 V 0.750 2 16
VAUGHAN Tristan  LUSO FENCING ACADEMY  3   V 1 2 0.250 -8 11
HINKLEY Aiden  SWINDON FENCING CLUB  4 4   0 4 0.000 -8 12
CAMPBELL-OKOLO Amani  SALLE PAUL  V V V   4 0.750 12 19
BUSCH Zachary  KENSINGTON FENCING CLUB  2 V V V   0.750 2 17

 Poule No 4  V/M Indicator HS
DUPUY Jack  SALLE PAUL    1 V V V 4 0.600 4 20
LUMINEAU Tristan  SALLE PAUL  V   V V V V 1.000 20 25
JONES Hector  MILLFIELD  1 1   2 V 3 0.200 -9 12
THOMAS Daniel  WHITGIFT  4 1 V   3 V 0.400 -3 18
SHELLARD Jack  LOUGHTON FENCING CLUB  1 0 1 V   2 0.200 -14 9
CHIAPPINI Ernesto  CENTRAL LONDON FENCING CLUB  V 2 V 4 V   0.600 2 21

 Poule No 5  V/M Indicator HS
THOMPSON Oghenegaren  CENTRAL LONDON FENCING CLUB    V V V V4 V 1.000 16 24
LUCAS Nicolas  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  3   V V V V 0.800 13 23
CHUNG Jamie  ESCRIME ACADEMY  1 2   V3 0 V 0.400 -7 11
BERMUDEZ-HERNANDEZ Cosmo  LYCEE INTERNATIONALE DE LONDRES  0 1 1   1 1 0.000 -19 4
JONES Casey  SALLE PAUL  3 2 V V   V3 0.600 7 18
FINCH Dara  CRICKLADE MANOR  1 0 2 V 1   0.200 -10 9

Poules, round no 2

 Poule No 1  V/M Indicator HS
JONES Casey  SALLE PAUL    1 V V V 0.750 10 16
LUMINEAU Tristan  SALLE PAUL  V   V V V 1.000 17 20
JONES Hector  MILLFIELD  0 1   2 3 0.000 -11 6
PYURBEEV Lev  CHELSEA FENCING CLUB  1 1 V3   0 0.250 -12 5
YBARRA Benjamin  CENTRAL LONDON FENCING CLUB  0 0 V4 V   0.500 -4 9

 Poule No 2  V/M Indicator HS
VAUGHAN Tristan  LUSO FENCING ACADEMY    1 4 2 V 0.250 -4 12
BUSCH Zachary  KENSINGTON FENCING CLUB  V   V 4 V 0.750 9 19
DUPUY Jack  SALLE PAUL  V 3   2 V 0.500 -1 15
THOMPSON Oghenegaren  CENTRAL LONDON FENCING CLUB  V V V   V 1.000 10 20
FINCH Dara  CRICKLADE MANOR  1 1 2 2   0.000 -14 6

 Poule No 3  V/M Indicator HS
BADR SAINT CRIQ Marwan  LYCEE INTERNATIONALE DE LONDRES    V 1 1 0 0.250 -12 7
SHELLARD Jack  LOUGHTON FENCING CLUB  4   3 2 0 0.000 -11 9
MURRAY Jack  WHITGIFT  V V   V 3 0.750 5 18
CHIAPPINI Ernesto  CENTRAL LONDON FENCING CLUB  V V 4   V 0.750 9 19
JACK Brandon  BATH SWORD CLUB  V V V 2   0.750 9 17

 Poule No 4  V/M Indicator HS
SUNDER-RAJAN Sameer  SALLE PAUL    V V V V V 1.000 16 25
AWUMA HAMILTON Maximilian  SALLE PAUL  2   V V V V 0.800 8 22
SIMPSON Bill  PLYMOUTH FENCING CLUB  4 2   V V V 0.600 9 21
CHUNG Jamie  ESCRIME ACADEMY  3 3 1   2 V 0.200 -7 14
HINKLEY Aiden  SWINDON FENCING CLUB  0 3 1 V   V 0.400 -3 14
BERMUDEZ-HERNANDEZ Cosmo  LYCEE INTERNATIONALE DE LONDRES  0 1 0 1 0   0.000 -23 2

 Poule No 5  V/M Indicator HS
ADAM Innes  CENTRAL LONDON FENCING CLUB    V 0 3 1 V 0.400 -6 14
GUBBIN Jack  CENTRAL LONDON FENCING CLUB  2   0 2 0 4 0.000 -17 8
CAMPBELL-OKOLO Amani  SALLE PAUL  V V   V V V 1.000 16 25
GREGORY Henry  LUSO FENCING ACADEMY  V4 V 3   1 4 0.400 -3 17
LUCAS Nicolas  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  V V 4 V   V 0.800 14 24
THOMAS Daniel  WHITGIFT  4 V 2 V 3   0.400 -4 19

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   LUMINEAU   Tristan    SALLE PAUL    1.000   37   45   qualifier 
 2   SUNDER-RAJAN   Sameer    SALLE PAUL    1.000   30   43   qualifier 
 3   THOMPSON   Oghenegaren    CENTRAL LONDON FENCING CLUB    1.000   26   44   qualifier 
 4   CAMPBELL-OKOLO   Amani    SALLE PAUL    0.889   28   44   qualifier 
 5   JACK   Brandon    BATH SWORD CLUB    0.875   25   37   qualifier 
 6   LUCAS   Nicolas    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB    0.800   27   47   qualifier 
 7   BUSCH   Zachary    KENSINGTON FENCING CLUB    0.750   11   36   qualifier 
 8   MURRAY   Jack    WHITGIFT    0.750   10   35   qualifier 
 9   SIMPSON   Bill    PLYMOUTH FENCING CLUB    0.667   20   38   qualifier 
 10   JONES   Casey    SALLE PAUL    0.667   17   34   qualifier 
 11   CHIAPPINI   Ernesto    CENTRAL LONDON FENCING CLUB    0.667   11   40   qualifier 
 12   AWUMA HAMILTON   Maximilian    SALLE PAUL    0.667   7   35   qualifier 
 13   YBARRA   Benjamin    CENTRAL LONDON FENCING CLUB    0.625   -2   25   qualifier 
 14   DUPUY   Jack    SALLE PAUL    0.556   3   35   qualifier 
 15   GREGORY   Henry    LUSO FENCING ACADEMY    0.444   -6   27   qualifier 
 16   THOMAS   Daniel    WHITGIFT    0.400   -7   37   qualifier 
 17   CHUNG   Jamie    ESCRIME ACADEMY    0.300   -14   25   qualifier 
 18   VAUGHAN   Tristan    LUSO FENCING ACADEMY    0.250   -12   23   qualifier 
 19   BADR SAINT CRIQ   Marwan    LYCEE INTERNATIONALE DE LONDRES    0.250   -16   18   qualifier 
 20   PYURBEEV   Lev    CHELSEA FENCING CLUB    0.250   -23   13   qualifier 
 21   HINKLEY   Aiden    SWINDON FENCING CLUB    0.222   -11   26   qualifier 
 22   ADAM   Innes    CENTRAL LONDON FENCING CLUB    0.222   -22   18   qualifier 
 23   JONES   Hector    MILLFIELD    0.111   -20   18   qualifier 
 24   FINCH   Dara    CRICKLADE MANOR    0.111   -24   15   qualifier 
 25   SHELLARD   Jack    LOUGHTON FENCING CLUB    0.111   -25   18   qualifier 
 26   GUBBIN   Jack    CENTRAL LONDON FENCING CLUB    0.000   -28   17   qualifier 
 27   BERMUDEZ-HERNANDEZ   Cosmo    LYCEE INTERNATIONALE DE LONDRES    0.000   -42   6   qualifier 

Tableau of 32

    Tableau of 32     Tableau of 16   Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   LUMINEAU Tristan   SALLE PAUL   
          LUMINEAU Tristan 
32                                
            LUMINEAU Tristan 
   17   CHUNG Jamie   ESCRIME ACADEMY       10/5
          THOMAS Daniel      
16   THOMAS Daniel   WHITGIFT  10/5     
              LUMINEAU Tristan 
   9   SIMPSON Bill   PLYMOUTH FENCING CLUB         10/6
          SIMPSON Bill           
24   FINCH Dara   CRICKLADE MANOR  10/5          
            SIMPSON Bill      
   25   SHELLARD Jack   LOUGHTON FENCING CLUB       10/7     
          MURRAY Jack        
 MURRAY Jack   WHITGIFT  10/2       
                LUMINEAU Tristan 
   5   JACK Brandon   BATH SWORD CLUB           10/9
          JACK Brandon             
28                        
            HINKLEY Aiden           
   21   HINKLEY Aiden   SWINDON FENCING CLUB       10/8          
          HINKLEY Aiden                
12   AWUMA HAMILTON Maximilian   SALLE PAUL  10/6               
              CAMPBELL-OKOLO Amani      
   13   YBARRA Benjamin   CENTRAL LONDON FENCING CLUB         10/5     
          PYURBEEV Lev             
20   PYURBEEV Lev   CHELSEA FENCING CLUB  10/8            
            CAMPBELL-OKOLO Amani        
   29             10/5       
          CAMPBELL-OKOLO Amani          
 CAMPBELL-OKOLO Amani   SALLE PAUL               
                  LUMINEAU Tristan 
   3   THOMPSON Oghenegaren   CENTRAL LONDON FENCING CLUB             10/8
          THOMPSON Oghenegaren          
30                     
            THOMPSON Oghenegaren        
   19   BADR SAINT CRIQ Marwan   LYCEE INTERNATIONALE DE LONDRES       10/8       
          DUPUY Jack             
14   DUPUY Jack   SALLE PAUL  10/1            
              THOMPSON Oghenegaren      
   11   CHIAPPINI Ernesto   CENTRAL LONDON FENCING CLUB         10/7     
          CHIAPPINI Ernesto                
22   ADAM Innes   CENTRAL LONDON FENCING CLUB  10/7               
            CHIAPPINI Ernesto           
   27   BERMUDEZ-HERNANDEZ Cosmo   LYCEE INTERNATIONALE DE LONDRES       10/6          
          LUCAS Nicolas             
 LUCAS Nicolas   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  10/0            
                THOMPSON Oghenegaren 
   7   BUSCH Zachary   KENSINGTON FENCING CLUB           10/6
          BUSCH Zachary        
26   GUBBIN Jack   CENTRAL LONDON FENCING CLUB  10/2       
            JONES Casey      
   23   JONES Hector   MILLFIELD       10/6     
          JONES Casey           
10   JONES Casey   SALLE PAUL  10/2          
              JONES Casey 
   15   GREGORY Henry   LUSO FENCING ACADEMY         10/6
          GREGORY Henry      
18   VAUGHAN Tristan   LUSO FENCING ACADEMY  10/7     
            SUNDER-RAJAN Sameer 
   31             10/5
          SUNDER-RAJAN Sameer 
 SUNDER-RAJAN Sameer   SALLE PAUL      

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   LUMINEAU   Tristan    SALLE PAUL  
 2   THOMPSON   Oghenegaren    CENTRAL LONDON FENCING CLUB  
 3   CAMPBELL-OKOLO   Amani    SALLE PAUL  
 3   JONES   Casey    SALLE PAUL  
 5   SUNDER-RAJAN   Sameer    SALLE PAUL  
 6   SIMPSON   Bill    PLYMOUTH FENCING CLUB  
 7   CHIAPPINI   Ernesto    CENTRAL LONDON FENCING CLUB  
 8   HINKLEY   Aiden    SWINDON FENCING CLUB  
 9   JACK   Brandon    BATH SWORD CLUB  
 10   LUCAS   Nicolas    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  
 11   BUSCH   Zachary    KENSINGTON FENCING CLUB  
 12   MURRAY   Jack    WHITGIFT  
 13   DUPUY   Jack    SALLE PAUL  
 14   GREGORY   Henry    LUSO FENCING ACADEMY  
 15   THOMAS   Daniel    WHITGIFT  
 16   PYURBEEV   Lev    CHELSEA FENCING CLUB  
 17   AWUMA HAMILTON   Maximilian    SALLE PAUL  
 18   YBARRA   Benjamin    CENTRAL LONDON FENCING CLUB  
 19   CHUNG   Jamie    ESCRIME ACADEMY  
 20   VAUGHAN   Tristan    LUSO FENCING ACADEMY  
 21   BADR SAINT CRIQ   Marwan    LYCEE INTERNATIONALE DE LONDRES  
 22   ADAM   Innes    CENTRAL LONDON FENCING CLUB  
 23   JONES   Hector    MILLFIELD  
 24   FINCH   Dara    CRICKLADE MANOR  
 25   SHELLARD   Jack    LOUGHTON FENCING CLUB  
 26   GUBBIN   Jack    CENTRAL LONDON FENCING CLUB  
 27   BERMUDEZ-HERNANDEZ   Cosmo    LYCEE INTERNATIONALE DE LONDRES