lp.logo

Results for London International Open - 18th Milner-Barry Cup -. 07/10/2018

LIST

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   SICA   Susan Maria    S.S. LAZIO SCHERMA    1.000   21   30   qualifier 
 2   COYLE   Natalya    PENTATHLON IRELAND    1.000   20   30   qualifier 
 3   GOTTI   Eugenia    HAVERSTOCK    1.000   20   29   qualifier 
 4   SMITH TAYLOR   Katrina    TRURO    1.000   19   28   qualifier 
 5   PLANT   Bethan    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    1.000   17   30   qualifier 
 6   SHEFFIELD   Laura    BRIXTON    1.000   15   24   qualifier 
 7   LOUIS   Avery    KNIGHTSBRIDGE    1.000   14   30   qualifier 
 8   OIEN   Jacqueline    HAVERSTOCK    1.000   13   29   qualifier 
 9   STANIER   Lydia    UNIVERSITY OF SURREY    0.833   17   29   qualifier 
 10   SAUDO   Sophie    LEON PAUL EPEE    0.833   14   25   qualifier 
 11   MACKINNON   Leonora    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.833   12   29   qualifier 
 12   HENSON   Julie    NORFOLK    0.833   10   26   qualifier 
 13   LEE   Madeleine    PLYMOUTH FENCING CLUB    0.833   9   27   qualifier 
 14   SIMMS-LYMN   Tia    PLYMOUTH FENCING CLUB    0.833   9   26   qualifier 
 14   STEWART   Alex    WFFC    0.833   9   26   qualifier 
 16   KRZYZANIAK   Patrycja    CHELSEA FENCING CLUB    0.833   8   28   qualifier 
 17   COHEN   Mary        0.833   7   25   qualifier 
 18   TAYLOR   Eleanor    LEON PAUL EPEE    0.833   6   26   qualifier 
 19   SUMMERS   Isabella    LEON PAUL EPEE    0.833   5   20   qualifier 
 20   POWELL   Alexandra    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.667   12   27   qualifier 
 21   NESBITT   Hannah    DERBYSHIRE EPEE ACDEMY    0.667   10   27   qualifier 
 22   LEVER   Rachael    OPS EPEE CLUB    0.667   7   26   qualifier 
 23   HENDERSON-ROE   Maia        0.667   7   24   qualifier 
 23   LAWSON   Danielle    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.667   7   24   qualifier 
 23   WATKINS   Abigail    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.667   7   24   qualifier 
 26   WILSON   India    FOUR OF CLUBS    0.667   6   24   qualifier 
 27   BARNES   Rachel    UNIVERSITY OF SURREY    0.667   6   23   qualifier 
 28   HIDE   Victoria    LIVERPOOL FENCING CLUB    0.667   5   26   qualifier 
 29   POWELL   Elisabeth    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.667   5   24   qualifier 
 30   SOUTHERN   Emily    BRIXTON    0.667   3   25   qualifier 
 31   GEROUDET   Justine    LEON PAUL EPEE    0.667   2   23   qualifier 
 32   SADLER   Louise    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.500   4   22   qualifier 
 33   VARLEY   Jessica    PENTATHLON GB    0.500   4   21   qualifier 
 34   DE MARTIN   Sofia    DURHAM UNIVERSITY FENCING CLUB    0.500   2   27   qualifier 
 35   BOUSFIELD   Alex    LEON PAUL EPEE    0.500   2   24   qualifier 
 36   MITCHELL   Georgina    PLYMOUTH FENCING CLUB    0.500   0   24   qualifier 
 37   FOXWELL-MOSS   Taylor    PLYMOUTH FENCING CLUB    0.500   -1   25   qualifier 
 38   PALANO   Elena    ESCRIME ACADEMY    0.500   -1   24   qualifier 
 39   WREYFORD   Rebecca    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.500   -2   23   qualifier 
 40   DUDLEY   Amelia    LEON PAUL EPEE    0.500   -2   20   qualifier 
 41   PHILLIPSON   Elsa    RAF    0.500   -3   20   qualifier 
 42   ROWLANDS   Helen    LASZLO'S    0.333   0   22   qualifier 
 43   STEINER   Christine    LONDON FENCING CLUB    0.333   -1   22   qualifier 
 44   CARON   Julia    CHELSEA FENCING CLUB    0.333   -1   18   qualifier 
 45   FIELDING   Dana    WFFC    0.333   -1   16   qualifier 
 46   BLACK   Abagael    PLYMOUTH FENCING CLUB    0.333   -2   18   qualifier 
 46   GRANT   Lucy    WFFC    0.333   -2   18   qualifier 
 48   AL-WAGGA   Yasmin    BATH SWORD CLUB    0.333   -4   22   qualifier 
 48   ALSHATTI   Reem    LEON PAUL EPEE    0.333   -4   22   qualifier 
 50   HEAPS   Jasmine    MARSHALL FENCING    0.333   -4   21   qualifier 
 50   MA   Christy    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.333   -4   21   qualifier 
 52   HULL   Nicola    LEON PAUL EPEE    0.333   -4   18   qualifier 
 53   HEAPS   Hannah    MARSHALL FENCING    0.333   -5   21   qualifier 
 53   NOBLE   Niamh    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.333   -5   21   qualifier 
 55   FOLLETT   Charlie    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.333   -5   20   qualifier 
 56   WILLETT   Lulu    REDHILL REIGATE EPEE CLUB    0.333   -5   19   qualifier 
 57   COOPER   Clementine    LOUGHBOROUGH UNIVERSITY    0.333   -6   22   qualifier 
 58   JACKSON   Ellie    SKIPTON    0.333   -6   20   qualifier 
 59   BISHOP   Catherine    PLYMOUTH FENCING CLUB    0.333   -6   19   qualifier 
 60   PARMAR   Ellie    REDHILL REIGATE EPEE CLUB    0.333   -6   18   qualifier 
 61   ORTEGA   Gabriella    LEON PAUL EPEE    0.333   -6   15   qualifier 
 62   POTTER   Crinan    CHELSEA FENCING CLUB    0.333   -7   20   qualifier 
 63   SORIANO   Bethania    BRIXTON    0.333   -7   19   qualifier 
 64   CONNER-HILL   Rachel    LASZLO'S    0.333   -8   19   qualifier 
 65   FORSE   Jessica    FOUR OF CLUBS    0.333   -8   18   eliminated 
 66   COUNTER   Zoe        0.333   -8   16   eliminated 
 67   SPICE   Sarah    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.333   -9   18   eliminated 
 68   SIMMONDS   Constance    ABINGDON    0.333   -10   18   eliminated 
 69   MCCORMACK   Maisie    OPS EPEE CLUB    0.333   -11   16   eliminated 
 70   LANCEY   Stella    CARDIFF FENCING CLUB    0.333   -11   15   eliminated 
 71   SHELDON   Priya    FOUR OF CLUBS    0.333   -13   15   eliminated 
 72   GRANT   Karen    WFFC    0.333   -14   12   eliminated 
 73   DAVISON   Zoe    PENTATHLON GB    0.167   -7   21   eliminated 
 74   ELSENBACH   Christiane    CHELSEA FENCING CLUB    0.167   -7   20   eliminated 
 75   DALLA PRIA   Alessia    LONDONFENCING CLUB    0.167   -8   19   eliminated 
 76   SIMONOVA   Inna    CHELSEA FENCING CLUB    0.167   -10   19   eliminated 
 77   HADALIN   Henriette    LEON PAUL EPEE    0.167   -10   18   eliminated 
 78   MASON   Mariette    LEON PAUL EPEE    0.167   -11   17   eliminated 
 79   BOUCHER-ROWE   Sarah    KNIGHTSBRIDGE    0.167   -11   15   eliminated 
 80   THOULESS   Helen    BRIXTON    0.167   -13   15   eliminated 
 81   TAIT   Maggie    ORKNEY    0.167   -15   14   eliminated 
 82   WILLIAMS   Ella    MALVERN HILLS SWORD FENCING CLUB    0.000   -15   15   eliminated 
 83   VAN LYNDEN   Megan    BRIXTON    0.000   -17   13   eliminated 
 84   HOSSAIN   Sofia    WIMBLEDON FENCING CLUB    0.000   -18   12   eliminated