lp.logo

Results for Leon Paul Men's Epee Open -. 05/10/2013

LIST

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   THOMAS   Gareth   GBR   TIGER SWORDS   exemption         exemption 
 2   FREWIN   James   GBR   REDHILL & REIGATE   exemption         exemption 
 3   HARRIS   James   GBR   TEAM MELIA   exemption         exemption 
 4   HENDERSON   Matt   GBR   EDINBURGH   exemption         exemption 
 5   TANNOCK   Neill   GBR   ABERDEEN UNIVERSITY   exemption         exemption 
 6   ROGUSKI   Tomasz   POL   KS WARSZAWIANKA   exemption         exemption 
 7   HOWSER   Chris   GBR   OPS EPEE CLUB   exemption         exemption 
 8   CURRAN JONES   Tomas   GBR   BRIXTON   exemption         exemption 
 9   GREALEY   William   GBR   PHIT FENCING   exemption         exemption 
 10   TAYLOR   James   GBR   CARDIFF   exemption         exemption 
 11   MALLETT   Neal   GBR   OXFORD UNIVERSITY   exemption         exemption 
 12   SANCHEZ-LETHEM   Paul   GBR   BRIXTON   exemption         exemption 
 13   BLENCH   Toby   GBR   HAVERSTOCK   exemption         exemption 
 14   HAY   Chris   GBR   WELLINGTON SWORDS   exemption         exemption 
 15   SCRIMSHAW   Jason   GBR   LTFC   exemption         exemption 
 16   ROWE-HAYNES   Maxwell   GBR   MALVERN   exemption         exemption 
 17   GREENSIDES   Chris   GBR   RAF   6/6   23   30   qualifier 
 17   GROVER   Elliott   GBR   ELTHAM COLLEGE   6/6   23   30   qualifier 
 19   HOFFMANN   Tom   GBR   DINGWALL   6/6   15   30   qualifier 
 20   AGRENICH   Alex   GBR   HAVERSTOCK   5/6   18   29   qualifier 
 21   HORNBY   Edgar   GBR   MALVERN   5/6   13   27   qualifier 
 22   STURGEON   Will   GBR   HAVERSTOCK   5/6   12   29   qualifier 
 23   NICHOLS   Harrison   GBR   REDHILL & REIGATE   5/6   10   29   qualifier 
 24   BRYAN   Wayne   GBR   CADS   5/6   10   27   qualifier 
 25   RICHARDS   Huw   GBR   HAVERSTOCK   5/6   6   26   qualifier 
 26   LISTON   George   GBR   RAF   4/5   5   23   qualifier 
 27   BRADLEY   Jonathan   GBR   U/A   4/6   12   26   qualifier 
 28   SINCLAIR   Aml   GBR   BRIXTON   4/6   11   26   qualifier 
 29   WEST   Howard   GBR   LTFC   4/6   9   27   qualifier 
 30   AF GEIJERSSTAM   Cedric   GBR   ESPADA   4/6   7   27   qualifier 
 31   BEAVEN   Dominic   GBR   HAVERSTOCK   4/6   7   25   qualifier 
 32   BUZWELL   Tim   GBR   LTFC   4/6   7   23   qualifier 
 33   SIMPSON   Jamie   IRE   IMPERIAL COLLEGE   4/6   7   21   qualifier 
 34   LEAHEY   John   GBR   MALVERN   4/6   6   26   qualifier 
 35   NICHOLLS   Taran   GBR   REDHILL & REIGATE   4/6   5   26   qualifier 
 36   SHARP   Alastair   GBR   OXFORD UNIVERSITY   4/6   5   25   qualifier 
 37   DE BURGH   Etienne   GBR   SALLE GADASKI   4/6   3   24   qualifier 
 37   MORRIS   Chris   GBR   SALLE GADASKI   4/6   3   24   qualifier 
 39   MCGLADE   Danilel   GBR   BRIXTON   4/6   3   22   qualifier 
 40   SKINGLE   Thomas   GBR   CAMBRIDGE   4/6   2   24   qualifier 
 41   WALTERS   Martin   GBR   UEA   4/6   1   23   qualifier 
 42   GULLIVER   Harry   GBR   IMPERIAL COLLEGE   3/5   4   19   qualifier 
 43   GERRARD   Alastair   GBR   HAVERSTOCK   3/5   1   21   qualifier 
 44   BOYLE   Sam   GBR   TSCA SWORDS   3/6   6   26   qualifier 
 45   PECK   Harry   GBR   BRIXTON   3/6   4   27   qualifier 
 46   MAYNARD   Calum   GBR   EGHAM FENCING CLUB   3/6   3   22   qualifier 
 46   MCCOURT   Michael   GBR   STRATHCLYDE UNI   3/6   3   22   qualifier 
 48   LAKATOS   Lorand   ROU   HAVERSTOCK   3/6   2   26   qualifier 
 49   ORGE   Alp   GBR   LTFC   3/6   1   24   qualifier 
 50   SHEVELEW   David   GBR   HAVERSTOCK   3/6   0   24   qualifier 
 50   STEINER   Adam   GBR   SALLE GADASKI   3/6   0   24   qualifier 
 52   RETTER   Jason   GBR   HAVERSTOCK   3/6   0   22   qualifier 
 53   FOTHERINGHAM   Neill   GBR   UNIVERSITY OF ABERDEEN   3/6   -2   20   qualifier 
 53   LAZZATI   Alessandro   GBR   HAVERSTOCK   3/6   -2   20   qualifier 
 55   ROCKS   Christopher   GBR   SHETLAND FC   3/6   -3   23   qualifier 
 56   EAMES   Pete   GBR   ST ALBANS FC   3/6   -3   22   qualifier 
 57   MCFADYEN   Conal   GBR   SALLE GADASKI   3/6   -3   19   qualifier 
 58   STUART   Jamie   GBR   REDHILL & REIGATE   3/6   -4   20   qualifier 
 59   WHITE   Chris   GBR   LTFC   3/6   -4   19   qualifier 
 60   BLACKMORE   Noah   GBR   RGS HIGH WYCOMBE   3/6   -7   16   qualifier 
 61   BEAUMONT   Nicholas   GBR   DUROVERNUM   2/5   2   21   qualifier 
 62   HILLIER   David   GBR   READING   2/5   -3   17   qualifier 
 63   HIBBERD   Andrew   GBR   U/A   2/6   -4   20   qualifier 
 64   O'DONOGHUE   Odhran   GBR   LEWES FENCING CLUB   2/6   -5   20   qualifier 
 65   JOWITT   John   GBR   HAVERSTOCK   2/6   -6   22   qualifier 
 66   MYERS   Joshua   GBR   OPS EPEE CLUB   2/6   -6   21   qualifier 
 66   RAMSAY   Andrew   GBR   HAVERSTOCK   2/6   -6   21   qualifier 
 68   RICHARDSON   Mark   GBR   WIMBLEDON   2/6   -6   20   qualifier 
 69   TODD   Glenn   USA   ST ALBANS FC   2/6   -7   18   qualifier 
 70   HARDING   Tim   GBR   REDHILL & REIGATE   2/6   -7   17   qualifier 
 70   LOWE   David   GBR   STREATHAM   2/6   -7   17   qualifier 
 72   BILIC   David   GBR   MORLEY BLADES   2/6   -7   16   qualifier 
 73   KOC   Umut   TUR   SALLE GADASKI   2/6   -8   18   qualifier 
 74   MILLER   Daniel   GBR   BATH SWORD   2/6   -8   17   qualifier 
 75   MORTON   Seb   GBR   GUILDFORD   1/5   -9   15   qualifier 
 76   BAJWA   Prab   GBR   LANSDOWNE   1/6   -4   23   qualifier 
 77   LUDOVINO   Oliver   GBR   WIMBLEDON   1/6   -8   19   qualifier 
 78   MORRIS   George   GBR   STOCKPORT   1/6   -11   17   qualifier 
 79   MOULTON   Gavin   GBR   STREATHAM   1/6   -11   16   qualifier 
 80   MAKATSORIS   Harris   GBR   FRENCH FENCING FACTORY   1/6   -14   15   qualifier 
 81   NASIF   Kareem   GBR   LONDON FENCING CLUB   1/6   -15   13   qualifier 
 82   SCHROEDER   Hendrik   GBR   ULU   0/6   -16   14   qualifier 
 83   ATTWELL   Demian   GBR   BRISTOL WHITE EAGLE   0/6   -16   13   qualifier 
 84   MOWBRAY   Paul   GBR   ARMY   0/6   -18   12   qualifier 
 85   LANGRIDGE   Lee   GBR   GUILDFORD   0/6   -19   11   qualifier