lp.logo

Results for London Leon Paul Junior Series Foil -. 11/01/2014

LIST

Under 13 Boys

Poule no 1 V/M Indicator HS
BAIGNERES Jean-Baptiste Camden 4 V V V 3/4 10 19
GAUTAM Brij Salle Paul V V V V 4/4 12 20
METCALFE Sean Rgs 1 1 1 V 1/4 -8 8
DOBINSON Miles Eltham College 2 2 V V 2/4 3 14
DAY Archie Newton Prep 1 1 1 0 0/4 -17 3

Poule no 2 V/M Indicator HS
GIBBON Rhodri Russell Swords V 3 V 2 2/4 -1 15
SAVAGE Ben Invicta 4 0 3 0 0/4 -13 7
GUENNOU Louis Escrime Academy V V V 4 3/4 7 19
REVEL-CHION Carlo Camden 2 V 4 0 1/4 -7 11
GILL Alessandro Salle Paul V V V V 4/4 14 20

Poule no 3 V/M Indicator HS
ALLEN Benjamin Eltham College 4 3 0 1 0/4 -12 8
HAYES Harri Russell Swords V V V V 4/4 9 20
JAMES Alex Much Wenlock V 3 0 4 1/4 -6 12
PLASTOW Luca Cobham V 2 V V 3/4 11 17
MALGARI Massimiliano Salle Boston V 2 V 1 2/4 -2 13

Poule no 4 V/M Indicator HS
TUCK Lewis Eltham College V 0 1 1 1/4 -9 7
MERMAGEN Rui Salle Paul 1 0 0 1 0/4 -18 2
BRADIE Angus Salle Holyrood V V V 2 3/4 12 17
LIAO Theo Salle Boston V V 1 V4 3/4 6 15
GOODENOUGH Oliver Bath Swords V V V4 3 3/4 9 17

Poule no 5 V/M Indicator HS
SIMPSON Lewis Swindon V 3 2 V 2/4 2 15
GRAHAM Finlay Tryb 2 V 2 V 2/4 2 14
SEALY Ethan Fighting Fit V4 1 2 V4 2/4 -2 11
CHAMBERS Albert Shoebury Swords V V V V 4/4 12 20
ZIGRAND Maxime Salle Boston 2 1 0 2 0/4 -14 5

Poule no 6 V/M Indicator HS
SISODIYA Kishan Tryb 3 V V V V 4/5 10 23
ASHFORTH Myles Cads V V3 V V 1 4/5 7 19
JEROME Alex Rls 3 2 V V 2 2/5 -4 17
MCGLONE Theo Fighting Fit 1 1 4 2 2 0/5 -15 10
UDRZAL Benjamin Newham Sword 3 1 4 V 3 1/5 -6 16
BARNETT Archie Cobham 1 V V V V 4/5 8 21

Poules, round no 2

Poule no 1 V/M Indicator HS
UDRZAL Benjamin Newham Sword V V 1 V 3/4 4 16
LIAO Theo Salle Boston 3 3 1 V 1/4 -5 12
GUENNOU Louis Escrime Academy 4 V 0 V 2/4 -3 14
GILL Alessandro Salle Paul V V V V 4/4 15 20
TUCK Lewis Eltham College 0 2 4 3 0/4 -11 9

Poule no 2 V/M Indicator HS
DOBINSON Miles Eltham College V V 3 4 2/4 3 17
ALLEN Benjamin Eltham College 1 4 0 2 0/4 -13 7
METCALFE Sean Rgs 3 V 1 V 2/4 -4 14
CHAMBERS Albert Shoebury Swords V V V V 4/4 15 20
GOODENOUGH Oliver Bath Swords V V 4 1 2/4 -1 15

Poule no 3 V/M Indicator HS
BAIGNERES Jean-Baptiste Camden V 2 V V 3/4 5 17
REVEL-CHION Carlo Camden 3 0 2 V 1/4 -7 10
GAUTAM Brij Salle Paul V V V4 V 4/4 13 19
SIMPSON Lewis Swindon 4 V 3 V 2/4 5 17
SAVAGE Ben Invicta 0 2 1 1 0/4 -16 4

Poule no 4 V/M Indicator HS
ZIGRAND Maxime Salle Boston 1 1 0 2 0/4 -14 4
HAYES Harri Russell Swords V V V V 4/4 15 20
GRAHAM Finlay Tryb V 0 3 4 1/4 -4 12
JAMES Alex Much Wenlock V 1 V 3 2/4 1 14
PLASTOW Luca Cobham V3 3 V V 3/4 2 16

Poule no 5 V/M Indicator HS
JEROME Alex Rls 2 2 V 3 1/4 -5 12
BRADIE Angus Salle Holyrood V 3 V V 3/4 5 18
SISODIYA Kishan Tryb V V V V 4/4 15 20
MCGLONE Theo Fighting Fit 2 2 0 2 0/4 -14 6
GIBBON Rhodri Russell Swords V 4 0 V 2/4 -1 14

Poule no 6 V/M Indicator HS
MERMAGEN Rui Salle Paul 0 0 0 1 2 0/5 -20 3
SEALY Ethan Fighting Fit V 0 0 1 V 2/5 -5 11
MALGARI Massimiliano Salle Boston V V 1 0 V 3/5 6 16
BARNETT Archie Cobham V V V V V 5/5 20 25
ASHFORTH Myles Cads V V V 4 V 4/5 17 24
DAY Archie Newton Prep V3 1 0 0 0 1/5 -18 4

Ranking at the end of the poules

Rank Name First name Country Club Victory/match Ind. Hs Group
1 GILL Alessandro SALLE PAUL 8/8 29 40 qualifier
2 CHAMBERS Albert SHOEBURY SWORDS 8/8 27 40 qualifier
3 GAUTAM Brij SALLE PAUL 8/8 25 39 qualifier
4 HAYES Harri RUSSELL SWORDS 8/8 24 40 qualifier
5 BARNETT Archie COBHAM 9/10 28 46 qualifier
6 SISODIYA Kishan TRYB 8/9 25 43 qualifier
7 ASHFORTH Myles CADS 8/10 24 43 qualifier
8 BRADIE Angus SALLE HOLYROOD 6/8 17 35 qualifier
9 BAIGNERES Jean-Baptiste CAMDEN 6/8 15 36 qualifier
10 PLASTOW Luca COBHAM 6/8 13 33 qualifier
11 GOODENOUGH Oliver BATH SWORDS 5/8 8 32 qualifier
12 GUENNOU Louis ESCRIME ACADEMY 5/8 4 33 qualifier
13 MALGARI Massimiliano SALLE BOSTON 5/9 4 29 qualifier
14 SIMPSON Lewis SWINDON 4/8 7 32 qualifier
15 DOBINSON Miles ELTHAM COLLEGE 4/8 6 31 qualifier
16 LIAO Theo SALLE BOSTON 4/8 1 27 qualifier
17 GIBBON Rhodri RUSSELL SWORDS 4/8 -2 29 qualifier
18 UDRZAL Benjamin NEWHAM SWORD 4/9 -2 32 qualifier
19 SEALY Ethan FIGHTING FIT 4/9 -7 22 qualifier
20 GRAHAM Finlay TRYB 3/8 -2 26 qualifier
21 JAMES Alex MUCH WENLOCK 3/8 -5 26 qualifier
22 METCALFE Sean RGS 3/8 -12 22 qualifier
23 JEROME Alex RLS 3/9 -9 29 qualifier
24 REVEL-CHION Carlo CAMDEN 2/8 -14 21 qualifier
25 TUCK Lewis ELTHAM COLLEGE 1/8 -20 16 qualifier
26 DAY Archie NEWTON PREP 1/9 -35 7 qualifier
27 ALLEN Benjamin ELTHAM COLLEGE 0/8 -25 15 qualifier
28 ZIGRAND Maxime SALLE BOSTON 0/8 -28 9 qualifier
29 MCGLONE Theo FIGHTING FIT 0/9 -29 16 qualifier
30 SAVAGE Ben INVICTA 0/8 -29 11 qualifier
31 MERMAGEN Rui SALLE PAUL 0/9 -38 5 qualifier

Tableau of 32

1 GILL Alessandro Salle Paul
GILL Alessandro
32
GILL Alessandro
17 GIBBON Rhodri Russell Swords 10/3
GIBBON Rhodri
16 LIAO Theo Salle Boston 10/6
GILL Alessandro
9 BAIGNERES Jean-Baptiste Camden 3/0
REVEL-CHION Carlo
24 REVEL-CHION Carlo Camden 10/8
BRADIE Angus
25 TUCK Lewis Eltham College 10/2
BRADIE Angus
8 BRADIE Angus Salle Holyrood 10/0
GILL Alessandro
5 BARNETT Archie Cobham 10/1
BARNETT Archie
28 ZIGRAND Maxime Salle Boston 10/1
GUENNOU Louis
21 JAMES Alex Much Wenlock 10/7
GUENNOU Louis
12 GUENNOU Louis Escrime Academy 10/8
HAYES Harri
13 MALGARI Massimiliano Salle Boston 10/6
GRAHAM Finlay
20 GRAHAM Finlay Tryb 10/9
HAYES Harri
29 MCGLONE Theo Fighting Fit 10/2
HAYES Harri
4 HAYES Harri Russell Swords 10/2
GILL Alessandro
3 GAUTAM Brij Salle Paul 10/5
GAUTAM Brij
30 SAVAGE Ben Invicta 10/3
GAUTAM Brij
19 SEALY Ethan Fighting Fit 10/1
SIMPSON Lewis
14 SIMPSON Lewis Swindon 10/3
GAUTAM Brij
11 GOODENOUGH Oliver Bath Swords 10/2
GOODENOUGH Oliver
22 METCALFE Sean Rgs 10/7
GOODENOUGH Oliver
27 ALLEN Benjamin Eltham College 9/8
SISODIYA Kishan
6 SISODIYA Kishan Tryb 10/5
GAUTAM Brij
7 ASHFORTH Myles Cads 10/3
ASHFORTH Myles
26 DAY Archie Newton Prep 10/1
ASHFORTH Myles
23 JEROME Alex Rls 10/4
PLASTOW Luca
10 PLASTOW Luca Cobham 10/3
UDRZAL Benjamin
15 DOBINSON Miles Eltham College 8/7
UDRZAL Benjamin
18 UDRZAL Benjamin Newham Sword 10/4
UDRZAL Benjamin
31 MERMAGEN Rui Salle Paul 9/8
CHAMBERS Albert
2 CHAMBERS Albert Shoebury Swords 10/0

Overall ranking

Rank Name First name Country Club
1 GILL Alessandro SALLE PAUL
2 GAUTAM Brij SALLE PAUL
3 HAYES Harri RUSSELL SWORDS
3 UDRZAL Benjamin NEWHAM SWORD
5 ASHFORTH Myles CADS
6 BRADIE Angus SALLE HOLYROOD
7 GOODENOUGH Oliver BATH SWORDS
8 GUENNOU Louis ESCRIME ACADEMY
9 CHAMBERS Albert SHOEBURY SWORDS
10 BARNETT Archie COBHAM
11 SISODIYA Kishan TRYB
12 PLASTOW Luca COBHAM
13 SIMPSON Lewis SWINDON
14 GIBBON Rhodri RUSSELL SWORDS
15 GRAHAM Finlay TRYB
16 REVEL-CHION Carlo CAMDEN
17 BAIGNERES Jean-Baptiste CAMDEN
18 MALGARI Massimiliano SALLE BOSTON
19 DOBINSON Miles ELTHAM COLLEGE
20 LIAO Theo SALLE BOSTON
21 SEALY Ethan FIGHTING FIT
22 JAMES Alex MUCH WENLOCK
23 METCALFE Sean RGS
24 JEROME Alex RLS
25 TUCK Lewis ELTHAM COLLEGE
26 DAY Archie NEWTON PREP
27 ALLEN Benjamin ELTHAM COLLEGE
28 ZIGRAND Maxime SALLE BOSTON
29 MCGLONE Theo FIGHTING FIT
30 SAVAGE Ben INVICTA
31 MERMAGEN Rui SALLE PAUL