lp.logo

Results for London Leon Paul Junior Series Foil -. 10/01/2015

LIST

U9 Boys & Girls

Poules, round no 1 (mixed)

  Poule no 1 V/M Indicator HS
CROSBIE Bruno Westminster Under School   3 3 0 2 0/4 -12 8
GENIESER Matilda Sussex House V   V 1 1 2/4 -1 12
HILLS George Invicta V 0   2 2 1/4 -7 9
CHAUDHARI Aarav Eltham College V V V3   V 4/4 13 18
SOSNOV David Zfw V V V 2   3/4 7 17

  Poule no 2 V/M Indicator HS
WRIGHT Melissa Sussex House   V 1 3 2 1/4 -6 11
DE SANCTIS Gabriele Sussex House 2   0 2 3 0/4 -12 7
HADALIN Helga Salle Hadalin V V   4 V 3/4 11 19
PITMAN James Prior Park School V V V   4 3/4 5 19
EVANS Callum Salle Scipanovs V V4 2 V   3/4 2 16

  Poule no 3 V/M Indicator HS
FORD Tate Sussex House   V V4 V 0 3/4 -2 14
AMORE Victoria Sussex House 4   2 4 0 0/4 -8 10
HAYNES Matthew Newham Swords 3 V3   V V 3/4 4 16
BEAUTYMAN Cador Swindon 4 V 4   V 2/4 1 18
FALBY Haldane Salle Paul V V 2 3   2/4 5 15

  Poule no 4 V/M Indicator HS
LONG Eleonore Sussex House   V 0 V V 3/4 7 15
CLEMENT-DAVIS Louis Sussex House 1   0 1 0 0/4 -17 2
KAMSTRA Ben Cobham Fencing Club V3 V   3 V2 3/4 7 13
COLSTON Jack Wickford Fencing Club 2 V V   1 2/4 -1 13
QUILLOT Camille Clfc 2 V4 1 V   2/4 4 12

Poules, round no 2 (mixed)

  Poule no 1 V/M Indicator HS
FORD Tate Sussex House   V 0 0 V4 2/4 -6 9
AMORE Victoria Sussex House 2   2 0 V 1/4 -9 9
HILLS George Invicta V V4   2 V 3/4 9 16
CHAUDHARI Aarav Eltham College V V V4   V 4/4 13 19
EVANS Callum Salle Scipanovs 3 4 1 4   0/4 -7 12

  Poule no 2 V/M Indicator HS
HAYNES Matthew Newham Swords   V V V3 0 3/4 3 13
WRIGHT Melissa Sussex House 4   V 1 2 1/4 -6 12
CROSBIE Bruno Westminster Under School 0 3   1 1 0/4 -14 5
FALBY Haldane Salle Paul 1 V V4   3 2/4 3 13
HADALIN Helga Salle Hadalin V V V V   4/4 14 20

  Poule no 3 V/M Indicator HS
GENIESER Matilda Sussex House   V 1 4 3 1/4 -4 13
DE SANCTIS Gabriele Sussex House 2   V 3 2 1/4 -7 12
QUILLOT Camille Clfc V 4   V V4 3/4 8 18
PITMAN James Prior Park School V V 1   1 2/4 -5 12
SOSNOV David Zfw V V 3 V   3/4 8 18

  Poule no 4 V/M Indicator HS
CLEMENT-DAVIS Louis Sussex House   0 2 3 1 0/4 -12 6
LONG Eleonore Sussex House V   V2 2 3 2/4 1 12
KAMSTRA Ben Cobham Fencing Club V3 1   1 V 2/4 -1 10
COLSTON Jack Wickford Fencing Club V V V   2 3/4 6 17
BEAUTYMAN Cador Swindon V V 2 V   3/4 6 17

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   CHAUDHARI   Aarav   GBR   ELTHAM COLLEGE   8/8   26   37   qualifier 
 2   HADALIN   Helga   GBR   SALLE HADALIN   7/8   25   39   qualifier 
 3   SOSNOV   David   GBR   ZFW   6/8   15   35   qualifier 
 4   HAYNES   Matthew   GBR   NEWHAM SWORDS   6/8   7   29   qualifier 
 5   QUILLOT   Camille   GBR   CLFC   5/8   12   30   qualifier 
 6   LONG   Eleonore   GBR   SUSSEX HOUSE   5/8   8   27   qualifier 
 7   BEAUTYMAN   Cador   GBR   SWINDON   5/8   7   35   qualifier 
 8   KAMSTRA   Ben   GBR   COBHAM FENCING CLUB   5/8   6   23   qualifier 
 9   COLSTON   Jack   GBR   WICKFORD FENCING CLUB   5/8   5   30   qualifier 
 10   PITMAN   James   GBR   PRIOR PARK SCHOOL   5/8   0   31   qualifier 
 11   FORD   Tate   GBR   SUSSEX HOUSE   5/8   -8   23   qualifier 
 12   FALBY   Haldane   GBR   SALLE PAUL   4/8   8   28   qualifier 
 13   HILLS   George   GBR   INVICTA   4/8   2   25   qualifier 
 14   EVANS   Callum   GBR   SALLE SCIPANOVS   3/8   -5   28   qualifier 
 15   GENIESER   Matilda   GBR   SUSSEX HOUSE   3/8   -5   25   qualifier 
 16   WRIGHT   Melissa   GBR   SUSSEX HOUSE   2/8   -12   23   qualifier 
 17   AMORE   Victoria   GBR   SUSSEX HOUSE   1/8   -17   19   qualifier 
 18   DE SANCTIS   Gabriele   GBR   SUSSEX HOUSE   1/8   -19   19   qualifier 
 19   CROSBIE   Bruno   GBR   WESTMINSTER UNDER SCHOOL   0/8   -26   13   qualifier 
 20   CLEMENT-DAVIS   Louis   GBR   SUSSEX HOUSE   0/8   -29   8   qualifier 

U9 Girls Quarter-final

 HADALIN Helga  Salle Hadalin
       HADALIN Helga
       
         HADALIN Helga
 WRIGHT Melissa  Sussex House       10/7
       GENIESER Matilda  
 GENIESER Matilda  Sussex House     10/2  
           HADALIN Helga
 LONG Eleonore  Sussex House         10/1
       LONG Eleonore  
 AMORE Victoria  Sussex House     10/2  
         QUILLOT Camille
          9/5
       QUILLOT Camille
 QUILLOT Camille  Clfc    

U9 Girls Overall ranking

 Rank   Name   First name   Country   Club 
 1   HADALIN   Helga   GBR   SALLE HADALIN 
 2   QUILLOT   Camille   GBR   CLFC 
 3   GENIESER   Matilda   GBR   SUSSEX HOUSE 
 3   LONG   Eleonore   GBR   SUSSEX HOUSE 
 5   WRIGHT   Melissa   GBR   SUSSEX HOUSE 
 6   AMORE   Victoria   GBR   SUSSEX HOUSE 

U9 Boys Tableau of L16

 CHAUDHARI Aarav  Eltham College
       CHAUDHARI Aarav
16         
         CHAUDHARI Aarav
 FALBY Haldane  Salle Paul       9/7
       FORD Tate  
 FORD Tate  Sussex House     10/5  
           CHAUDHARI Aarav
 KAMSTRA Ben  Cobham Fencing Club         10/4
       KAMSTRA Ben    
12   DE SANCTIS Gabriele  Sussex House     10/1    
         BEAUTYMAN Cador  
13   CROSBIE Bruno  Westminster Under School       10/6  
       BEAUTYMAN Cador    
 BEAUTYMAN Cador  Swindon     10/2    
             CHAUDHARI Aarav
 HAYNES Matthew  Newham Swords           10/5
       CLEMENT-DAVIS Louis    
14   CLEMENT-DAVIS Louis  Sussex House     10/8    
         EVANS Callum  
11   EVANS Callum  Salle Scipanovs       10/7  
       EVANS Callum    
 COLSTON Jack  Wickford Fencing Club     10/5    
           SOSNOV David
 PITMAN James  Prior Park School         10/7
       HILLS George  
10   HILLS George  Invicta     10/2  
         SOSNOV David
15            10/4
       SOSNOV David
 SOSNOV David  Zfw    

U9 Boys Overall ranking

 Rank   Name   First name   Country   Club 
 1   CHAUDHARI   Aarav   GBR   ELTHAM COLLEGE 
 2   SOSNOV   David   GBR   ZFW 
 3   BEAUTYMAN   Cador   GBR   SWINDON 
 3   EVANS   Callum   GBR   SALLE SCIPANOVS 
 5   KAMSTRA   Ben   GBR   COBHAM FENCING CLUB 
 6   FORD   Tate   GBR   SUSSEX HOUSE 
 7   HILLS   George   GBR   INVICTA 
 8   CLEMENT-DAVIS   Louis   GBR   SUSSEX HOUSE 
 9   HAYNES   Matthew   GBR   NEWHAM SWORDS 
 10   COLSTON   Jack   GBR   WICKFORD FENCING CLUB 
 11   PITMAN   James   GBR   PRIOR PARK SCHOOL 
 12   FALBY   Haldane   GBR   SALLE PAUL 
 13   DE SANCTIS   Gabriele   GBR   SUSSEX HOUSE 
 14   CROSBIE   Bruno   GBR   WESTMINSTER UNDER SCHOOL