lp.logo

Results for Leon Paul BRC Junior Sabre -. 16/11/2019

Results Available

LIST

Junior Women's Sabre

Poules, round no 1

 Poule No 1  V/M Indicator HS
DIGGENS-WILSON Freya  PDFA    V 3 2 1 2 0.200 -8 13
DANA Milian  LATYMER UPPER SCHOOL  1   V 2 0 2 0.200 -11 10
MANNING Cerys  EDINBURGH FENCING CLUB  V 1   2 0 2 0.200 -13 10
MOORE Alice  ESPIRIT  V V V   3 3 0.600 5 21
POTTER Sophia  SHAKESPEARE'S SWORDS  V V V V   V 1.000 20 25
O'REILLY Hannah  TRURO FENCING CLUB  V V V V 1   0.800 7 21

 Poule No 2  V/M Indicator HS
CLEMENT Alex  LEON PAUL SABRE    0 4 V 0 3 0.200 -11 12
CORCORAN Erin  RUSSELL SWORDS  V   3 V 1 3 0.400 1 17
ROBBINS WILKINSON Ellen  ESPIRIT  V V   V 1 V 0.800 4 21
PHENNAH Stephanie  KEELE UNIVERSITY FENCING  3 1 2   V V 0.400 -6 16
LLEWELLYN Elsie  SANCROFT BLADES  V V V 4   V 0.800 13 24
WOOD Molly  TRURO FENCING CLUB  V V 3 3 4   0.400 -1 20

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   POTTER   Sophia    SHAKESPEARE'S SWORDS    1.000   20   25   qualifier 
 2   LLEWELLYN   Elsie    SANCROFT BLADES    0.800   13   24   qualifier 
 3   O'REILLY   Hannah    TRURO FENCING CLUB    0.800   7   21   qualifier 
 4   ROBBINS WILKINSON   Ellen    ESPIRIT    0.800   4   21   qualifier 
 5   MOORE   Alice    ESPIRIT    0.600   5   21   qualifier 
 6   CORCORAN   Erin    RUSSELL SWORDS    0.400   1   17   qualifier 
 7   WOOD   Molly    TRURO FENCING CLUB    0.400   -1   20   qualifier 
 8   PHENNAH   Stephanie    KEELE UNIVERSITY FENCING    0.400   -6   16   qualifier 
 9   DIGGENS-WILSON   Freya    PDFA    0.200   -8   13   qualifier 
 10   CLEMENT   Alex    LEON PAUL SABRE    0.200   -11   12   qualifier 
 11   DANA   Milian    LATYMER UPPER SCHOOL    0.200   -11   10   qualifier 
 12   MANNING   Cerys    EDINBURGH FENCING CLUB    0.200   -13   10   qualifier 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   POTTER Sophia   SHAKESPEARE'S SWORDS   
          POTTER Sophia 
16                                
      Referee: BAEZA Marta    POTTER Sophia 
   9   DIGGENS-WILSON Freya   PDFA       15/8
  Referee: MAXWELL Caitlin         PHENNAH Stephanie      
 PHENNAH Stephanie   KEELE UNIVERSITY FENCING  15/11     
        Referee: BAEZA Marta    ROBBINS WILKINSON Ellen 
   5   MOORE Alice   ESPIRIT         15/7
  Referee: BAEZA Marta         MOORE Alice           
12   MANNING Cerys   EDINBURGH FENCING CLUB  15/1          
      Referee: ROBINSON Zoe    ROBBINS WILKINSON Ellen      
   13             15/6     
          ROBBINS WILKINSON Ellen        
 ROBBINS WILKINSON Ellen   ESPIRIT             
          Referee: BRAY Jenna    LLEWELLYN Elsie 
   3   O'REILLY Hannah   TRURO FENCING CLUB           15/9
          O'REILLY Hannah        
14                   
      Referee: BRAY Jenna    CORCORAN Erin      
   11   DANA Milian   LATYMER UPPER SCHOOL       15/13     
  Referee: ROBINSON Zoe         CORCORAN Erin           
 CORCORAN Erin   RUSSELL SWORDS  15/2          
        Referee: ROBINSON Zoe    LLEWELLYN Elsie 
   7   WOOD Molly   TRURO FENCING CLUB         15/11
  Referee: BRAY Jenna         WOOD Molly      
10   CLEMENT Alex   LEON PAUL SABRE  15/12     
      Referee: MAXWELL Caitlin    LLEWELLYN Elsie 
   15             15/11
          LLEWELLYN Elsie 
 LLEWELLYN Elsie   SANCROFT BLADES      

 Rank   Name   First name   Club 
 1   LLEWELLYN   Elsie    SANCROFT BLADES  
 2   ROBBINS WILKINSON   Ellen    ESPIRIT  
 3   CORCORAN   Erin    RUSSELL SWORDS  
 3   POTTER   Sophia    SHAKESPEARE'S SWORDS  
 5   O'REILLY   Hannah    TRURO FENCING CLUB  
 6   MOORE   Alice    ESPIRIT  
 7   WOOD   Molly    TRURO FENCING CLUB  
 8   PHENNAH   Stephanie    KEELE UNIVERSITY FENCING  
 9   DIGGENS-WILSON   Freya    PDFA  
 10   CLEMENT   Alex    LEON PAUL SABRE  
 11   DANA   Milian    LATYMER UPPER SCHOOL  
 12   MANNING   Cerys    EDINBURGH FENCING CLUB