lp.logo

Results for London LPJS Epee -. 30/01/2016

LIST

Under 11 Boys

Poules, round no 1

  Poule No 1 - Piste No 1 V/M Indicator HS
DUFOURNET Hugo  ESCRIME ACADEMY    1 0 1 2 0 2 0.000 -22 6
PROPERT Zack  KNIGHTSBRIDGE  V   3 V4 V 3 V 0.667 11 25
DE MARMIES Alexandre  CHELSEA FENCING CLUB  V V4   0 V 3 V 0.667 7 22
MEYER Paul  ESCRIME ACADEMY  V4 0 V   V 2 V 0.667 8 21
KUPSIN Michael  KNIGHTSBRIDGE  V 3 1 1   0 3 0.167 -14 13
BEAUTYMAN Cador  SWINDON SILVER BLADES  V V V V V   V 1.000 20 30
HOLLINGBERY James  DECORUM  V4 1 1 2 V 2   0.333 -10 15

  Poule No 2 - Piste No 2 V/M Indicator HS
JAMESON Orlando  KNIGHTSBRIDGE    V V 1 2 V V 0.667 5 23
BOUHADANA Noam  ESCRIME ACADEMY  3   V 0 V4 2 V 0.500 2 19
OVERY-JONES Ollie  ST. BENEDICT'S RAVENS  3 3   0 3 0 3 0.000 -18 12
ROSELLI Lorenzo  KNIGHTSBRIDGE  V4 V V   V2 V3 V 1.000 22 24
ZIMMERMANN Oscar  ESCRIME ACADEMY  V 0 V 1   3 V 0.500 2 19
CAMPBELL Jake  CENTRAL LONDON FENCING CLUB  3 V4 V 0 V   V 0.667 5 22
JACKSON-MOORE Luke  DECORUM  0 0 V 0 1 4   0.167 -18 10

  Poule No 3 - Piste No 3 V/M Indicator HS
DEGORCE Raphael  ESCRIME ACADEMY    4 1 V3 1 V V 0.500 -3 19
ZAKREVSKY Daniel  LONDON FENCING CLUB  V   V V V4 V V 1.000 20 29
HARBORD Graydon  PLYMOUTH  V 0   V 4 V V 0.667 6 24
COOKE Charles  ESCRIME ACADEMY  1 0 4   1 3 3 0.000 -16 12
NICHOLAS Thomas  CHELSEA FENCING CLUB  V 3 V4 V   V V 0.833 13 27
CURREY Gabe  DECORUM  2 2 3 V 4   3 0.167 -8 19
KALIMTGIS Theodore  KNIGHTSBRIDGE  4 0 1 V 0 V4   0.333 -12 14

  Poule No 4 - Piste No 4 V/M Indicator HS
BIANCHI Niccolo  CHELSEA FENCING CLUB    V V 2 V V 0.800 10 22
MCLEAN Pierre  BRIXTON  1   4 1 V 1 0.200 -11 12
CARAFFA Samuel  ESCRIME ACADEMY  3 V   2 V 4 0.400 -3 19
BROOKE Alec  KNIGHTSBRIDGE  V V V   V 4 0.800 14 24
SELDON William  DECORUM  1 3 3 0   2 0.000 -16 9
PALANO Davide  U/A  2 V V V V   0.800 6 22

Ranking at the end of Poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   ROSELLI   Lorenzo   KNIGHTSBRIDGE   1.000   22   24   qualifier 
 2   BEAUTYMAN   Cador   SWINDON SILVER BLADES   1.000   20   30   qualifier 
 3   ZAKREVSKY   Daniel   LONDON FENCING CLUB   1.000   20   29   qualifier 
 4   NICHOLAS   Thomas   CHELSEA FENCING CLUB   0.833   13   27   qualifier 
 5   BROOKE   Alec   KNIGHTSBRIDGE   0.800   14   24   qualifier 
 6   BIANCHI   Niccolo   CHELSEA FENCING CLUB   0.800   10   22   qualifier 
 7   PALANO   Davide   U/A   0.800   6   22   qualifier 
 8   PROPERT   Zack   KNIGHTSBRIDGE   0.667   11   25   qualifier 
 9   MEYER   Paul   ESCRIME ACADEMY   0.667   8   21   qualifier 
 10   DE MARMIES   Alexandre   CHELSEA FENCING CLUB   0.667   7   22   qualifier 
 11   HARBORD   Graydon   PLYMOUTH   0.667   6   24   qualifier 
 12   JAMESON   Orlando   KNIGHTSBRIDGE   0.667   5   23   qualifier 
 13   CAMPBELL   Jake   CENTRAL LONDON FENCING CLUB   0.667   5   22   qualifier 
 14   BOUHADANA   Noam   ESCRIME ACADEMY   0.500   2   19   qualifier 
 14   ZIMMERMANN   Oscar   ESCRIME ACADEMY   0.500   2   19   qualifier 
 16   DEGORCE   Raphael   ESCRIME ACADEMY   0.500   -3   19   qualifier 
 17   CARAFFA   Samuel   ESCRIME ACADEMY   0.400   -3   19   qualifier 
 18   HOLLINGBERY   James   DECORUM   0.333   -10   15   qualifier 
 19   KALIMTGIS   Theodore   KNIGHTSBRIDGE   0.333   -12   14   qualifier 
 20   MCLEAN   Pierre   BRIXTON   0.200   -11   12   qualifier 
 21   CURREY   Gabe   DECORUM   0.167   -8   19   qualifier 
 22   KUPSIN   Michael   KNIGHTSBRIDGE   0.167   -14   13   qualifier 
 23   JACKSON-MOORE   Luke   DECORUM   0.167   -18   10   qualifier 
 24   COOKE   Charles   ESCRIME ACADEMY   0.000   -16   12   qualifier 
 25   SELDON   William   DECORUM   0.000   -16   9   qualifier 
 26   OVERY-JONES   Ollie   ST. BENEDICT'S RAVENS   0.000   -18   12   qualifier 
 27   DUFOURNET   Hugo   ESCRIME ACADEMY   0.000   -22   6   qualifier 

Tableau of 32

    Tableau of 32     Tableau of 16   Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   ROSELLI Lorenzo   KNIGHTSBRIDGE   
          ROSELLI Lorenzo 
32                                
            ROSELLI Lorenzo 
   17   CARAFFA Samuel   ESCRIME ACADEMY       10/7
          DEGORCE Raphael      
16   DEGORCE Raphael   ESCRIME ACADEMY  10/8     
              ROSELLI Lorenzo 
   9   MEYER Paul   ESCRIME ACADEMY         9/5
          MEYER Paul           
24   COOKE Charles   ESCRIME ACADEMY  10/6          
            PROPERT Zack      
   25   SELDON William   DECORUM       10/8     
          PROPERT Zack        
 PROPERT Zack   KNIGHTSBRIDGE  10/3       
                BROOKE Alec 
   5   BROOKE Alec   KNIGHTSBRIDGE           10/5
          BROOKE Alec             
28                        
            BROOKE Alec           
   21   CURREY Gabe   DECORUM       10/5          
          JAMESON Orlando                
12   JAMESON Orlando   KNIGHTSBRIDGE  10/9               
              BROOKE Alec      
   13   CAMPBELL Jake   CENTRAL LONDON FENCING CLUB         10/4     
          CAMPBELL Jake             
20   MCLEAN Pierre   BRIXTON  10/1            
            NICHOLAS Thomas        
   29             7/6       
          NICHOLAS Thomas          
 NICHOLAS Thomas   CHELSEA FENCING CLUB               
                  BROOKE Alec 
   3   ZAKREVSKY Daniel   LONDON FENCING CLUB             10/3
          ZAKREVSKY Daniel          
30                     
            ZAKREVSKY Daniel        
   19   KALIMTGIS Theodore   KNIGHTSBRIDGE       10/5       
          ZIMMERMANN Oscar             
14   ZIMMERMANN Oscar   ESCRIME ACADEMY  10/3            
              BIANCHI Niccolo      
   11   HARBORD Graydon   PLYMOUTH         10/9     
          HARBORD Graydon                
22   KUPSIN Michael   KNIGHTSBRIDGE  10/6               
            BIANCHI Niccolo           
   27   DUFOURNET Hugo   ESCRIME ACADEMY       10/4          
          BIANCHI Niccolo             
 BIANCHI Niccolo   CHELSEA FENCING CLUB  10/0            
                BEAUTYMAN Cador 
   7   PALANO Davide   U/A           10/8
          PALANO Davide        
26   OVERY-JONES Ollie   ST. BENEDICT'S RAVENS  10/3       
            PALANO Davide      
   23   JACKSON-MOORE Luke   DECORUM       10/8     
          DE MARMIES Alexandre           
10   DE MARMIES Alexandre   CHELSEA FENCING CLUB  10/2          
              BEAUTYMAN Cador 
   15   BOUHADANA Noam   ESCRIME ACADEMY         10/6
          BOUHADANA Noam      
18   HOLLINGBERY James   DECORUM  10/3     
            BEAUTYMAN Cador 
   31             10/9
          BEAUTYMAN Cador 
 BEAUTYMAN Cador   SWINDON SILVER BLADES      

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   BROOKE   Alec   KNIGHTSBRIDGE 
 2   BEAUTYMAN   Cador   SWINDON SILVER BLADES 
 3   BIANCHI   Niccolo   CHELSEA FENCING CLUB 
 3   ROSELLI   Lorenzo   KNIGHTSBRIDGE 
 5   ZAKREVSKY   Daniel   LONDON FENCING CLUB 
 6   NICHOLAS   Thomas   CHELSEA FENCING CLUB 
 7   PALANO   Davide   U/A 
 8   PROPERT   Zack   KNIGHTSBRIDGE 
 9   MEYER   Paul   ESCRIME ACADEMY 
 10   DE MARMIES   Alexandre   CHELSEA FENCING CLUB 
 11   HARBORD   Graydon   PLYMOUTH 
 12   JAMESON   Orlando   KNIGHTSBRIDGE 
 13   CAMPBELL   Jake   CENTRAL LONDON FENCING CLUB 
 14   BOUHADANA   Noam   ESCRIME ACADEMY 
 14   ZIMMERMANN   Oscar   ESCRIME ACADEMY 
 16   DEGORCE   Raphael   ESCRIME ACADEMY 
 17   CARAFFA   Samuel   ESCRIME ACADEMY 
 18   HOLLINGBERY   James   DECORUM 
 19   KALIMTGIS   Theodore   KNIGHTSBRIDGE 
 20   MCLEAN   Pierre   BRIXTON 
 21   CURREY   Gabe   DECORUM 
 22   KUPSIN   Michael   KNIGHTSBRIDGE 
 23   JACKSON-MOORE   Luke   DECORUM 
 24   COOKE   Charles   ESCRIME ACADEMY 
 25   SELDON   William   DECORUM 
 26   OVERY-JONES   Ollie   ST. BENEDICT'S RAVENS 
 27   DUFOURNET   Hugo   ESCRIME ACADEMY