lp.logo

Results for LPJS London Epee -. 02/02/2019

LIST

U15 Girls Epee

Poules, round no 1

 Poule No 1 - 09:50 - Piste No 6  V/M Indicator HS
SPINA Clara  LEON PAUL EPEE    2 3 4 V 0.250 -3 14
RUSSELL Amelie  VALE  V   V V V 1.000 11 20
CALVO MORENO Jimena  CHELSEA FENCING CLUB  V 2   3 3 0.250 -5 13
STRAWBRIDGE Charlotte  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  V 2 V   1 0.500 -4 13
SANSUM-WALL Emma  WANTAGE  2 3 V V   0.500 1 15

 Poule No 2 - 09:50 - Piste No 7  V/M Indicator HS
MIN Magnolia  CHELSEA FENCING CLUB    V V V V 1.000 14 20
JONES Grace  LOUGHTON FENCING CLUB  0   1 4 1 0.000 -14 6
DE POMMEREAU Laetitia  ESCRIME ACADEMY  1 V   2 0 0.250 -8 8
CURTIS Faye  REDHILL REIGATE EPEE CLUB  2 V V   1 0.500 -3 13
JONES Sabrina  MILLFIELD  3 V V V   0.750 11 18

 Poule No 3 - 09:50 - Piste No 9  V/M Indicator HS
KING Alice  LEON PAUL EPEE    2 2 V4 2 2 0.200 -11 12
BOUCHER-ROWE Sarah  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  V   V V V 3 0.800 8 23
PETYT Hannah  BRIXTON  V 3   0 2 2 0.200 -10 12
FISHMAN Eva  HAVERSTOCK  3 2 V   4 1 0.200 -4 15
WARDLEY Lottie  REDHILL REIGATE EPEE CLUB  V 3 V V   1 0.600 1 19
LARBI Rayhana  ESCRIME ACADEMY  V V V V V   1.000 16 25

 Poule No 4 - 09:50 - Piste No 10  V/M Indicator HS
MAHONY Olivia  MILLFIELD    V 0 V 3 3 0.400 -1 16
ALBERSMEIER Vanessa  ESCRIME ACADEMY  4   V V 4 V 0.600 6 23
CRAWFORD-BRUNT Claudia  QUEENS GATE SCHOOL  V 3   V V V 0.800 12 23
WILTON Jessica  ASHFORD SCHOOL PENTATHLON CLUB  0 0 1   2 1 0.000 -21 4
LUMINEAU Juliet  LEON PAUL EPEE  V4 V 1 V   V 0.800 3 20
LOO Eleanor  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  V4 4 4 V 3   0.400 1 20

Poules, round no 2

 Poule No 1 - 11:00 - Piste No 6  V/M Indicator HS
DE POMMEREAU Laetitia  ESCRIME ACADEMY    0 4 2 1 0.000 -13 7
LARBI Rayhana  ESCRIME ACADEMY  V   V V V 1.000 15 20
WARDLEY Lottie  REDHILL REIGATE EPEE CLUB  V 1   2 2 0.250 -9 10
ALBERSMEIER Vanessa  ESCRIME ACADEMY  V 3 V   V 0.750 7 18
CALVO MORENO Jimena  CHELSEA FENCING CLUB  V 1 V 2   0.500 0 13

 Poule No 2 - 11:00 - Piste No 7  V/M Indicator HS
FISHMAN Eva  HAVERSTOCK    A A A A abandon
JONES Sabrina  MILLFIELD  X   V 4 V 0.667 6 14
SANSUM-WALL Emma  WANTAGE  X 1   4 V 0.333 -4 10
MIN Magnolia  CHELSEA FENCING CLUB  X V V   V 1.000 4 15
SPINA Clara  LEON PAUL EPEE  X 2 4 3   0.000 -6 9

 Poule No 3 - 11:00 - Piste No 9  V/M Indicator HS
RUSSELL Amelie  VALE    V 4 V V V 0.800 13 24
CURTIS Faye  REDHILL REIGATE EPEE CLUB  3   4 V V 1 0.400 -2 18
LUMINEAU Juliet  LEON PAUL EPEE  V V   V V 2 0.800 4 22
PETYT Hannah  BRIXTON  0 4 2   4 3 0.000 -12 13
WILTON Jessica  ASHFORD SCHOOL PENTATHLON CLUB  0 1 3 V   0 0.200 -15 9
MAHONY Olivia  MILLFIELD  3 V V V V   0.800 12 23

 Poule No 4 - 11:00 - Piste No 10  V/M Indicator HS
STRAWBRIDGE Charlotte  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB    0 0 V V 2 0.400 -8 12
LOO Eleanor  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  V   1 V V V 0.800 5 21
BOUCHER-ROWE Sarah  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  V V   V V 4 0.800 14 24
JONES Grace  LOUGHTON FENCING CLUB  1 4 3   1 1 0.000 -15 10
KING Alice  LEON PAUL EPEE  4 3 1 V   0 0.200 -8 13
CRAWFORD-BRUNT Claudia  QUEENS GATE SCHOOL  V 4 V V V   0.800 12 24

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   LARBI   Rayhana    ESCRIME ACADEMY    1.000   31   45   qualifier 
 2   MIN   Magnolia    CHELSEA FENCING CLUB    1.000   18   35   qualifier 
 3   RUSSELL   Amelie    VALE    0.889   24   44   qualifier 
 4   CRAWFORD-BRUNT   Claudia    QUEENS GATE SCHOOL    0.800   24   47   qualifier 
 5   BOUCHER-ROWE   Sarah    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB    0.800   22   47   qualifier 
 6   LUMINEAU   Juliet    LEON PAUL EPEE    0.800   7   42   qualifier 
 7   JONES   Sabrina    MILLFIELD    0.714   17   32   qualifier 
 8   ALBERSMEIER   Vanessa    ESCRIME ACADEMY    0.667   13   41   qualifier 
 9   MAHONY   Olivia    MILLFIELD    0.600   11   39   qualifier 
 10   LOO   Eleanor    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB    0.600   6   41   qualifier 
 11   CURTIS   Faye    REDHILL REIGATE EPEE CLUB    0.444   -5   31   qualifier 
 12   WARDLEY   Lottie    REDHILL REIGATE EPEE CLUB    0.444   -8   29   qualifier 
 13   STRAWBRIDGE   Charlotte    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB    0.444   -12   25   qualifier 
 14   SANSUM-WALL   Emma    WANTAGE    0.429   -3   25   qualifier 
 15   CALVO MORENO   Jimena    CHELSEA FENCING CLUB    0.375   -5   26   qualifier 
 16   KING   Alice    LEON PAUL EPEE    0.200   -19   25   qualifier 
 17   SPINA   Clara    LEON PAUL EPEE    0.143   -9   23   qualifier 
 18   DE POMMEREAU   Laetitia    ESCRIME ACADEMY    0.125   -21   15   qualifier 
 19   PETYT   Hannah    BRIXTON    0.100   -22   25   qualifier 
 20   WILTON   Jessica    ASHFORD SCHOOL PENTATHLON CLUB    0.100   -36   13   qualifier 
 21   JONES   Grace    LOUGHTON FENCING CLUB    0.000   -29   16   qualifier 

Tableau of 32

    Tableau of 32     Tableau of 16   Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   LARBI Rayhana   ESCRIME ACADEMY   
          LARBI Rayhana 
32                                
            LARBI Rayhana 
   17   SPINA Clara   LEON PAUL EPEE       15/8
          KING Alice      
16   KING Alice   LEON PAUL EPEE  15/14     
              LARBI Rayhana 
   9   MAHONY Olivia   MILLFIELD         15/10
          MAHONY Olivia           
24                      
            MAHONY Olivia      
   25             15/5     
          ALBERSMEIER Vanessa        
 ALBERSMEIER Vanessa   ESCRIME ACADEMY             
                LARBI Rayhana 
   5   BOUCHER-ROWE Sarah   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB           15/10
          BOUCHER-ROWE Sarah             
28                        
            BOUCHER-ROWE Sarah           
   21   JONES Grace   LOUGHTON FENCING CLUB       15/7          
          WARDLEY Lottie                
12   WARDLEY Lottie   REDHILL REIGATE EPEE CLUB  15/8               
              BOUCHER-ROWE Sarah      
   13   STRAWBRIDGE Charlotte   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB         15/8     
          STRAWBRIDGE Charlotte             
20   WILTON Jessica   ASHFORD SCHOOL PENTATHLON CLUB  15/8            
            CRAWFORD-BRUNT Claudia        
   29             15/6       
          CRAWFORD-BRUNT Claudia          
 CRAWFORD-BRUNT Claudia   QUEENS GATE SCHOOL               
                  LARBI Rayhana 
   3   RUSSELL Amelie   VALE             15/7
          RUSSELL Amelie          
30                     
            RUSSELL Amelie        
   19   PETYT Hannah   BRIXTON       15/11       
          SANSUM-WALL Emma             
14   SANSUM-WALL Emma   WANTAGE  15/12            
              RUSSELL Amelie      
   11   CURTIS Faye   REDHILL REIGATE EPEE CLUB         15/11     
          CURTIS Faye                
22                           
            LUMINEAU Juliet           
   27             15/6          
          LUMINEAU Juliet             
 LUMINEAU Juliet   LEON PAUL EPEE                  
                RUSSELL Amelie 
   7   JONES Sabrina   MILLFIELD           15/11
          JONES Sabrina        
26                   
            JONES Sabrina      
   23             15/14     
          LOO Eleanor           
10   LOO Eleanor   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB                
              JONES Sabrina 
   15   CALVO MORENO Jimena   CHELSEA FENCING CLUB         15/14
          CALVO MORENO Jimena      
18   DE POMMEREAU Laetitia   ESCRIME ACADEMY  15/11     
            MIN Magnolia 
   31             15/9
          MIN Magnolia 
 MIN Magnolia   CHELSEA FENCING CLUB      

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club   Status 
 1   LARBI   Rayhana    ESCRIME ACADEMY     
 2   RUSSELL   Amelie    VALE     
 3   BOUCHER-ROWE   Sarah    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB     
 3   JONES   Sabrina    MILLFIELD     
 5   MIN   Magnolia    CHELSEA FENCING CLUB     
 6   CRAWFORD-BRUNT   Claudia    QUEENS GATE SCHOOL     
 7   LUMINEAU   Juliet    LEON PAUL EPEE     
 8   MAHONY   Olivia    MILLFIELD     
 9   ALBERSMEIER   Vanessa    ESCRIME ACADEMY     
 10   LOO   Eleanor    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB     
 11   CURTIS   Faye    REDHILL REIGATE EPEE CLUB     
 12   WARDLEY   Lottie    REDHILL REIGATE EPEE CLUB     
 13   STRAWBRIDGE   Charlotte    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB     
 14   SANSUM-WALL   Emma    WANTAGE     
 15   CALVO MORENO   Jimena    CHELSEA FENCING CLUB     
 16   KING   Alice    LEON PAUL EPEE     
 17   SPINA   Clara    LEON PAUL EPEE     
 18   DE POMMEREAU   Laetitia    ESCRIME ACADEMY     
 19   PETYT   Hannah    BRIXTON     
 20   WILTON   Jessica    ASHFORD SCHOOL PENTATHLON CLUB     
 21   JONES   Grace    LOUGHTON FENCING CLUB     
 22   FISHMAN   Eva    HAVERSTOCK    abandonment