lp.logo

Results for London LPJS Foil -. 09/04/2016

LIST

Under 9 Girls

Mixed Poules, round no 1

  Poule No 1 - Piste No 2 V/M Indicator HS
BEARD Maddi  BRYANT BLADES    3 4 V 0.333 0 12
DAKIN Ethan  SHEFFIELD BUCCANEERS  V   V V 1.000 10 15
AMORE Victoria  SUSSEX HOUSE  V 1   3 0.333 -4 9
CREES Ashley  FINCHLEY FOIL  2 1 V4   0.333 -6 7

  Poule No 2 - Piste No 3 V/M Indicator HS
MULHERON Logan  BRYANT BLADES    0 1 V 0.333 -6 6
HAYNES Matthew  SALLE PAUL  V   V V 1.000 14 15
CONTRACTOR Khalam  NEWHAM SWORDS  V4 1   V 0.667 2 10
COOK Imogen  SALLE HOLYROOD  3 0 2   0.000 -10 5

  Poule No 3 - Piste No 4 V/M Indicator HS
KAMSTRA Ben  COBHAM    V V 2 0.667 3 12
SOSNOV Claire  ZFW  1   4 0 0.000 -10 5
REBONATO-SCOTT Sebastiano  SALLE BOSTON  3 V   2 0.333 -4 10
CHOW Joelle  SALLE PAUL  V V V   1.000 11 15

  Poule No 4 - Piste No 5 V/M Indicator HS
SPILLER Freddie  WICKFORD FENCING CLUB    3 3 2 0.000 -7 8
DE ROBERT HAUTEQUERE Elisabeth  COBHAM  V   0 0 0.333 -8 5
CHOI Aleksey  SUSSEX HOUSE  V V   2 0.667 4 12
EL-SAIE Faaris  ZFW/SUSSEXHOUSE  V V V   1.000 11 15

Ranking at the end of mixed poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   HAYNES   Matthew   SALLE PAUL   1.000   14   15   qualifier 
 2   EL-SAIE   Faaris   ZFW/SUSSEXHOUSE   1.000   11   15   qualifier 
 2   CHOW   Joelle   SALLE PAUL   1.000   11   15   qualifier 
 4   DAKIN   Ethan   SHEFFIELD BUCCANEERS   1.000   10   15   qualifier 
 5   CHOI   Aleksey   SUSSEX HOUSE   0.667   4   12   qualifier 
 6   KAMSTRA   Ben   COBHAM   0.667   3   12   qualifier 
 7   CONTRACTOR   Khalam   NEWHAM SWORDS   0.667   2   10   qualifier 
 8   BEARD   Maddi   BRYANT BLADES   0.333   0   12   qualifier 
 9   REBONATO-SCOTT   Sebastiano   SALLE BOSTON   0.333   -4   10   qualifier 
 10   AMORE   Victoria   SUSSEX HOUSE   0.333   -4   9   qualifier 
 11   CREES   Ashley   FINCHLEY FOIL   0.333   -6   7   qualifier 
 12   MULHERON   Logan   BRYANT BLADES   0.333   -6   6   qualifier 
 13   DE ROBERT HAUTEQUERE   Elisabeth   COBHAM   0.333   -8   5   qualifier 
 14   SPILLER   Freddie   WICKFORD FENCING CLUB   0.000   -7   8   qualifier 
 15   COOK   Imogen   SALLE HOLYROOD   0.000   -10   5   qualifier 
 15   SOSNOV   Claire   ZFW   0.000   -10   5   qualifier 

Girls Poules, round no 2

  Poule No 1 V/M Indicator HS
SOSNOV Claire  ZFW    0 V 0 2 1 0.200 -16 8
CHOW Joelle  SALLE PAUL  V   V V V V 1.000 18 25
DE ROBERT HAUTEQUERE Elisabeth  COBHAM  4 3   0 3 0 0.000 -15 10
AMORE Victoria  SUSSEX HOUSE  V 2 V   V V 0.800 11 22
COOK Imogen  SALLE HOLYROOD  V 0 V 3   1 0.400 -6 14
BEARD Maddi  BRYANT BLADES  V 2 V 3 V   0.600 8 20

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   CHOW   Joelle   SALLE PAUL   1.000   18   25   qualifier 
 2   AMORE   Victoria   SUSSEX HOUSE   0.800   11   22   qualifier 
 3   BEARD   Maddi   BRYANT BLADES   0.600   8   20   qualifier 
 4   COOK   Imogen   SALLE HOLYROOD   0.400   -6   14   qualifier 
 5   SOSNOV   Claire   ZFW   0.200   -16   8   qualifier 
 6   DE ROBERT HAUTEQUERE   Elisabeth   COBHAM   0.000   -15   10   qualifier 

Final Tableau

    Tableau of 8     Semi-finals   Final
   1   CHOW Joelle   SALLE PAUL   
          CHOW Joelle 
                              
            CHOW Joelle 
   5   SOSNOV Claire   ZFW       10/3
          COOK Imogen      
 COOK Imogen   SALLE HOLYROOD  10/4     
              CHOW Joelle 
   3   BEARD Maddi   BRYANT BLADES         10/4
          BEARD Maddi      
 DE ROBERT HAUTEQUERE Elisabeth   COBHAM  10/5     
            AMORE Victoria 
   7             10/7
          AMORE Victoria 
 AMORE Victoria   SUSSEX HOUSE      

<

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   CHOW   Joelle   SALLE PAUL 
 2   AMORE   Victoria   SUSSEX HOUSE 
 3   BEARD   Maddi   BRYANT BLADES 
 3   COOK   Imogen   SALLE HOLYROOD 
 5   SOSNOV   Claire   ZFW 
 6   DE ROBERT HAUTEQUERE   Elisabeth   COBHAM