lp.logo

Results for LPJS International Foil -. 03/08/2019

LIST

U11 Mixed Foil

Poules, round no 1

 Poule No 1  V/M Indicator HS
DEANS Benjamin  GBR    2 V 3 4 0.250 -3 14
JAMES Alexander  GBR  V   V 2 V 0.750 6 17
CALLAGHAN Lewis  GBR  2 2   3 V 0.250 -6 12
LEUNG Yat Hei  HKG  V V V   V 1.000 10 20
LEI Ka Him Cyrus  MAC  V 2 3 2   0.250 -7 12

 Poule No 2  V/M Indicator HS
PETERKIN Khari  GBR    V V 3 V 0.750 12 18
ROBINSON Aiden  GBR  0   V 1 V 0.500 -2 11
LIN Zhiyou  CHN  0 3   1 V 0.250 -7 9
CREES Ashley  GBR  V V V   V 1.000 14 20
BELL Joshua  GBR  1 0 1 1   0.000 -17 3

 Poule No 3  V/M Indicator HS
SHEN Linhao  CHN    3 3 V V4 0.500 2 15
FELTGEN Erwan  SUI  V   3 V 1 0.500 -1 14
WAGDI Yaqub  GBR  V V   V V4 1.000 12 19
MITRACHE David Gabriel Alexandru  GBR  0 2 0   0 0.000 -18 2
BELBOUAB Mohammed  GBR  3 V 1 V   0.500 5 14

 Poule No 4  V/M Indicator HS
BEECHEY Jessica  GBR    V4 3 4 V 0 0.400 1 16
LIN Zhiyong  CHN  2   V 4 V V2 0.600 4 18
KRONABETTER Alexander  GBR  V4 2   V4 V V4 0.800 5 19
LEE Caspian  GBR  V V 3   V 3 0.600 3 21
ELLETT Hester  GBR  3 2 1 1   1 0.000 -17 8
CHENG Tin Yu Lincoln  SIN  V1 1 2 V V   0.600 4 14

Poules, round no 2

 Poule No 1  V/M Indicator HS
CALLAGHAN Lewis  GBR    4 3 V 0 0.250 -7 12
LEE Caspian  GBR  V   V V V 1.000 10 20
CHENG Tin Yu Lincoln  SIN  V 1   V 0 0.500 -4 11
LEI Ka Him Cyrus  MAC  4 1 2   1 0.000 -12 8
CREES Ashley  GBR  V 4 V V   0.750 13 19

 Poule No 2  V/M Indicator HS
LIN Zhiyong  CHN    2 V V 4 0.500 3 16
LIN Zhiyou  CHN  V   3 1 3 0.250 -3 12
WAGDI Yaqub  GBR  2 V4   V V3 0.750 4 14
DEANS Benjamin  GBR  1 V 1   3 0.250 -6 10
BELBOUAB Mohammed  GBR  V V4 1 V   0.750 2 15

 Poule No 3  V/M Indicator HS
LEUNG Yat Hei  HKG    V V V V 1.000 14 20
SHEN Linhao  CHN  3   V V V 0.750 9 18
JAMES Alexander  GBR  1 2   V V 0.500 2 13
BEECHEY Jessica  GBR  2 1 0   V 0.250 -9 8
ELLETT Hester  GBR  0 1 1 2   0.000 -16 4

 Poule No 4  V/M Indicator HS
MITRACHE David Gabriel Alexandru  GBR    4 2 1 1 1 0.000 -16 9
PETERKIN Khari  GBR  V   V 2 3 1 0.400 -5 16
BELL Joshua  GBR  V 2   0 1 0 0.200 -14 8
FELTGEN Erwan  SUI  V V V   V V 1.000 17 25
KRONABETTER Alexander  GBR  V V V 2   V 0.800 10 22
ROBINSON Aiden  GBR  V V V 3 2   0.600 8 20

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   LEUNG   Yat Hei    HKG    1.000   24   40   qualifier 
 2   CREES   Ashley    GBR    0.875   27   39   qualifier 
 3   WAGDI   Yaqub    GBR    0.875   16   33   qualifier 
 4   KRONABETTER   Alexander    GBR    0.800   15   41   qualifier 
 5   FELTGEN   Erwan    SUI    0.778   16   39   qualifier 
 6   LEE   Caspian    GBR    0.778   13   41   qualifier 
 7   SHEN   Linhao    CHN    0.625   11   33   qualifier 
 8   JAMES   Alexander    GBR    0.625   8   30   qualifier 
 9   BELBOUAB   Mohammed    GBR    0.625   7   29   qualifier 
 10   PETERKIN   Khari    GBR    0.556   7   34   qualifier 
 10   LIN   Zhiyong    CHN    0.556   7   34   qualifier 
 12   ROBINSON   Aiden    GBR    0.556   6   31   qualifier 
 13   CHENG   Tin Yu Lincoln    SIN    0.556   0   25   qualifier 
 14   BEECHEY   Jessica    GBR    0.333   -8   24   qualifier 
 15   DEANS   Benjamin    GBR    0.250   -9   24   qualifier 
 16   LIN   Zhiyou    CHN    0.250   -10   21   qualifier 
 17   CALLAGHAN   Lewis    GBR    0.250   -13   24   qualifier 
 18   LEI   Ka Him Cyrus    MAC    0.125   -19   20   qualifier 
 19   BELL   Joshua    GBR    0.111   -31   11   qualifier 
 20   ELLETT   Hester    GBR    0.000   -33   12   qualifier 
 21   MITRACHE   David Gabriel Alexandru    GBR    0.000   -34   11   qualifier 

Girls U11 Semi-Final Tableau

    Semi-finals     Final
   1   LIN Zhiyong   VANGO   
          LIN Zhiyong 
 ELLETT Hester   CHICHESTER FENCING CLUB  10/0
            LIN Zhiyong 
   3   LIN Zhiyou   VANGO       4/2
          LIN Zhiyou 
 BEECHEY Jessica   PDFA  9/6

U11 Girls Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   LIN   Zhiyong    VANGO  
 2   LIN   Zhiyou    VANGO  
 3   BEECHEY   Jessica    PDFA  
 3   ELLETT   Hester    CHICHESTER FENCING CLUB  

Tableau of 32

    Tableau of 32     Tableau of 16   Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   LEUNG Yat Hei   I-FENCING ALLIANCE CLUB   
          LEUNG Yat Hei 
32                                
            LEUNG Yat Hei 
   17   MITRACHE David Gabriel Alexandru   SALLE LAWRENCE FENCING CLUB       10/1
          BELL Joshua      
16   BELL Joshua   STREATHAM  10/4     
              LEUNG Yat Hei 
   9   BELBOUAB Mohammed   NEWHAM SWORDS         10/4
          BELBOUAB Mohammed           
24                      
            JAMES Alexander      
   25             10/5     
          JAMES Alexander        
 JAMES Alexander   RUSSELL SWORDS             
                LEUNG Yat Hei 
   5   FELTGEN Erwan   CERCLE D'ESCRIME DE MORGES           10/6
          FELTGEN Erwan             
28                        
            CHENG Tin Yu Lincoln           
   21             10/4          
          CHENG Tin Yu Lincoln                
12   CHENG Tin Yu Lincoln                        
              KRONABETTER Alexander      
   13   DEANS Benjamin   CHICHESTER FENCING CLUB         10/2     
          DEANS Benjamin             
20                        
            KRONABETTER Alexander        
   29             10/4       
          KRONABETTER Alexander          
 KRONABETTER Alexander   SALLE PAUL               
                  LEUNG Yat Hei 
   3   WAGDI Yaqub   SALLE PAUL             10/3
          WAGDI Yaqub          
30                     
            WAGDI Yaqub        
   19             10/6       
          CALLAGHAN Lewis             
14   CALLAGHAN Lewis   ALLEZ FENCING                  
              WAGDI Yaqub      
   11   ROBINSON Aiden   PDFA         10/6     
          ROBINSON Aiden                
22                           
            ROBINSON Aiden           
   27             10/8          
          LEE Caspian             
 LEE Caspian   SUSSEX HOUSE                  
                SHEN Linhao 
   7   SHEN Linhao   VANGO           10/4
          SHEN Linhao        
26                   
            SHEN Linhao      
   23             10/7     
          PETERKIN Khari           
10   PETERKIN Khari   NEWHAM SWORDS                
              SHEN Linhao 
   15   LEI Ka Him Cyrus   PC FENCING CLUB         10/9
          LEI Ka Him Cyrus      
18                 
            CREES Ashley 
   31             10/5
          CREES Ashley 
 CREES Ashley   SALLE PAUL      

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   LEUNG   Yat Hei    I-FENCING ALLIANCE CLUB  
 2   SHEN   Linhao    VANGO  
 3   KRONABETTER   Alexander    SALLE PAUL  
 3   WAGDI   Yaqub    SALLE PAUL  
 5   CREES   Ashley    SALLE PAUL  
 6   JAMES   Alexander    RUSSELL SWORDS  
 7   ROBINSON   Aiden    PDFA  
 8   CHENG   Tin Yu Lincoln      
 9   FELTGEN   Erwan    CERCLE D'ESCRIME DE MORGES  
 10   LEE   Caspian    SUSSEX HOUSE  
 11   BELBOUAB   Mohammed    NEWHAM SWORDS  
 12   PETERKIN   Khari    NEWHAM SWORDS  
 13   DEANS   Benjamin    CHICHESTER FENCING CLUB  
 14   CALLAGHAN   Lewis    ALLEZ FENCING  
 15   LEI   Ka Him Cyrus    PC FENCING CLUB  
 16   BELL   Joshua    STREATHAM  
 17   MITRACHE   David Gabriel Alexandru    SALLE LAWRENCE FENCING CLUB