lp.logo

Results for LPJS London Sabre -. 04/02/2018

LIST

U11 Girls Sabre

Poules, round no 1

  Poule No 1 - Piste No 4 V/M Indicator HS
BEART Lottie  TONGSWOOD    4 V V 3 0.500 1 17
HEATH Amy  PDFA  V   4 V 3 0.500 2 17
MCAULEY Amber  MX FENCING  3 V   V 2 0.500 -2 15
HOLLINGBERY Megan  DACORUM  3 1 3   3 0.000 -10 10
CHAHER Amina  CAMDEN  V V V V   1.000 9 20

  Poule No 2 - Piste No 5 V/M Indicator HS
LEES Verity  MX FENCING    0 V V V 0.750 5 15
SUTTON Maya  PDFA  V   2 2 V 0.500 4 14
BLACKLEDGE Amelia  MARSHALL FENCING  0 V   1 V 0.500 -5 11
PIERCE Ella  STORT VALLEY SABRE CLUB  2 V V   V 0.750 7 17
EDWARDS Agnes  TONGSWOOD  3 0 4 2   0.000 -11 9

Poules, round no 2

  Poule No 1 - Piste No 4 V/M Indicator HS
SUTTON Maya  PDFA    2 V 2 V 0.500 0 14
HEATH Amy  PDFA  V   V 1 1 0.500 -3 12
HOLLINGBERY Megan  DACORUM  3 3   0 2 0.000 -12 8
BLACKLEDGE Amelia  MARSHALL FENCING  V V V   V 1.000 14 20
CHAHER Amina  CAMDEN  1 V V 3   0.500 1 14

  Poule No 2 - Piste No 5 V/M Indicator HS
EDWARDS Agnes  TONGSWOOD    V 2 4 0 0.250 -7 11
BEART Lottie  TONGSWOOD  3   V 3 3 0.250 -5 14
LEES Verity  MX FENCING  V 4   2 0 0.250 -6 11
MCAULEY Amber  MX FENCING  V V V   3 0.750 4 18
PIERCE Ella  STORT VALLEY SABRE CLUB  V V V V   1.000 14 20

Ranking at the end of mixed poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   PIERCE   Ella   STORT VALLEY SABRE CLUB   0.875   21   37   qualifier 
 2   CHAHER   Amina   CAMDEN   0.750   10   34   qualifier 
 3   BLACKLEDGE   Amelia   MARSHALL FENCING   0.750   9   31   qualifier 
 4   MCAULEY   Amber   MX FENCING   0.625   2   33   qualifier 
 5   SUTTON   Maya   PDFA   0.500   4   28   qualifier 
 6   HEATH   Amy   PDFA   0.500   -1   29   qualifier 
 7   LEES   Verity   MX FENCING   0.500   -1   26   qualifier 
 8   BEART   Lottie   TONGSWOOD   0.375   -4   31   qualifier 
 9   EDWARDS   Agnes   TONGSWOOD   0.125   -18   20   qualifier 
 10   HOLLINGBERY   Megan   DACORUM   0.000   -22   18   qualifier 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   PIERCE Ella   STORT VALLEY SABRE CLUB   
          PIERCE Ella 
16                                
            PIERCE Ella 
   9   EDWARDS Agnes   TONGSWOOD       10/3
          BEART Lottie      
 BEART Lottie   TONGSWOOD  10/7     
              PIERCE Ella 
   5   SUTTON Maya   PDFA         10/3
          SUTTON Maya           
12                      
            SUTTON Maya      
   13             10/6     
          MCAULEY Amber        
 MCAULEY Amber   MX FENCING             
                BLACKLEDGE Amelia 
   3   BLACKLEDGE Amelia   MARSHALL FENCING           10/3
          BLACKLEDGE Amelia        
14                   
            BLACKLEDGE Amelia      
   11             10/9     
          HEATH Amy           
 HEATH Amy   PDFA                
              BLACKLEDGE Amelia 
   7   LEES Verity   MX FENCING         10/3
          HOLLINGBERY Megan      
10   HOLLINGBERY Megan   DACORUM  10/6     
            CHAHER Amina 
   15             10/4
          CHAHER Amina 
 CHAHER Amina   CAMDEN      

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   BLACKLEDGE   Amelia   MARSHALL FENCING 
 2   PIERCE   Ella   STORT VALLEY SABRE CLUB 
 3   CHAHER   Amina   CAMDEN 
 3   SUTTON   Maya   PDFA 
 5   MCAULEY   Amber   MX FENCING 
 6   HEATH   Amy   PDFA 
 7   BEART   Lottie   TONGSWOOD 
 8   HOLLINGBERY   Megan   DACORUM 
 9   LEES   Verity   MX FENCING 
 10   EDWARDS   Agnes   TONGSWOOD