lp.logo

Results for LPJS London Sabre -. 27/01/2019

LIST

U11 Girls Sabre

Poules, round no 1

 Poule No 1 - 14:30 - Piste No 10  V/M Indicator HS
STANLEY Willa  PDFA    3 2 2 4 V 0.200 -6 16
FEREDAY Emily  PDFA  V   2 1 V V 0.600 0 18
SHIMMIN Clara  TONGSWOOD  V V   4 V V 0.800 12 24
BLACKLEDGE Amelia  MARSHALL FENCING  V V V   V V 1.000 18 25
PEARCE Eleanor  CAMDEN  V 2 2 0   V 0.400 -7 14
BAUGHAN Victoria  MILLFIELD  2 3 1 0 2   0.000 -17 8

 Poule No 2 - 14:30 - Piste No 11  V/M Indicator HS
EDWARDS Agnès  TONGSWOOD    V 3 1 0 1 0.200 -13 10
HAY Flora  TONGSWOOD  3   0 3 0 1 0.000 -18 7
LARIONOVA Anna-Emiliya  SALLE ETON  V V   V 4 1 0.600 5 20
KHAN Zaynah  NORTH LONDON SABRE CLUB  V V 2   V 0 0.600 -1 17
WOOTEN Maryam  MARSHALL FENCING  V V V 4   1 0.600 6 20
SEZILLE Hui Xin  PDFA  V V V V V   1.000 21 25

Poules, round no 2

 Poule No 1 - Piste No 10  V/M Indicator HS
SEZILLE Hui Xin  PDFA    V V V V V 1.000 18 25
STANLEY Willa  PDFA  0   V V V V 0.800 3 20
LARIONOVA Anna-Emiliya  SALLE ETON  2 3   1 V 2 0.200 -10 13
WOOTEN Maryam  MARSHALL FENCING  3 4 V   V 4 0.400 3 21
PEARCE Eleanor  CAMDEN  0 2 3 2   2 0.000 -16 9
EDWARDS Agnès  TONGSWOOD  2 3 V V V   0.600 2 20

 Poule No 2 - Piste No 11  V/M Indicator HS
HAY Flora  TONGSWOOD    0 V 1 0 3 0.200 -15 9
SHIMMIN Clara  TONGSWOOD  V   V 4 2 V 0.600 6 21
FEREDAY Emily  PDFA  4 3   2 4 V 0.200 -5 18
BAUGHAN Victoria  MILLFIELD  V V V   3 V 0.800 10 23
BLACKLEDGE Amelia  MARSHALL FENCING  V V V V   V 1.000 15 25
KHAN Zaynah  NORTH LONDON SABRE CLUB  V 2 3 1 1   0.200 -11 12

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   SEZILLE   Hui Xin    PDFA    1.000   39   50   qualifier 
 2   BLACKLEDGE   Amelia    MARSHALL FENCING    1.000   33   50   qualifier 
 3   SHIMMIN   Clara    TONGSWOOD    0.700   18   45   qualifier 
 4   WOOTEN   Maryam    MARSHALL FENCING    0.500   9   41   qualifier 
 5   STANLEY   Willa    PDFA    0.500   -3   36   qualifier 
 6   FEREDAY   Emily    PDFA    0.400   -5   36   qualifier 
 7   LARIONOVA   Anna-Emiliya    SALLE ETON    0.400   -5   33   qualifier 
 8   BAUGHAN   Victoria    MILLFIELD    0.400   -7   31   qualifier 
 9   EDWARDS   Agnès    TONGSWOOD    0.400   -11   30   qualifier 
 10   KHAN   Zaynah    NORTH LONDON SABRE CLUB    0.400   -12   29   qualifier 
 11   PEARCE   Eleanor    CAMDEN    0.200   -23   23   qualifier 
 12   HAY   Flora    TONGSWOOD    0.100   -33   16   qualifier 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   SEZILLE Hui Xin   PDFA   
          SEZILLE Hui Xin 
16                                
            SEZILLE Hui Xin 
   9   EDWARDS Agnès   TONGSWOOD       10/7
          BAUGHAN Victoria      
 BAUGHAN Victoria   MILLFIELD  10/8     
              SEZILLE Hui Xin 
   5   STANLEY Willa   PDFA         10/5
          STANLEY Willa           
12   HAY Flora   TONGSWOOD  10/5          
            WOOTEN Maryam      
   13             10/4     
          WOOTEN Maryam        
 WOOTEN Maryam   MARSHALL FENCING             
                SEZILLE Hui Xin 
   3   SHIMMIN Clara   TONGSWOOD           10/6
          SHIMMIN Clara        
14                   
            SHIMMIN Clara      
   11   PEARCE Eleanor   CAMDEN       10/2     
          FEREDAY Emily           
 FEREDAY Emily   PDFA  10/6          
              BLACKLEDGE Amelia 
   7   LARIONOVA Anna-Emiliya   SALLE ETON         10/2
          LARIONOVA Anna-Emiliya      
10   KHAN Zaynah   NORTH LONDON SABRE CLUB  10/3     
            BLACKLEDGE Amelia 
   15             10/2
          BLACKLEDGE Amelia 
 BLACKLEDGE Amelia   MARSHALL FENCING      

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   SEZILLE   Hui Xin    PDFA  
 2   BLACKLEDGE   Amelia    MARSHALL FENCING  
 3   SHIMMIN   Clara    TONGSWOOD  
 3   WOOTEN   Maryam    MARSHALL FENCING  
 5   STANLEY   Willa    PDFA  
 6   FEREDAY   Emily    PDFA  
 7   LARIONOVA   Anna-Emiliya    SALLE ETON  
 8   BAUGHAN   Victoria    MILLFIELD  
 9   EDWARDS   Agnès    TONGSWOOD  
 10   KHAN   Zaynah    NORTH LONDON SABRE CLUB  
 11   PEARCE   Eleanor    CAMDEN  
 12   HAY   Flora    TONGSWOOD