lp.logo

Results for LPJS London Epee -. 01/02/2020

LIST

U11 Girls Epee

Poules, round no 1

 Poule No 1  V/M Indicator HS
MAUDSLEY Agnes  KENSINGTON FENCING CLUB    1 1 1 4 4 0.000 -14 11
TIMURKAN Adel  KENSINGTON FENCING CLUB  V   3 0 V V 0.600 0 18
MAMON Angelica  ESCRIME ACADEMY  V V   V 2 4 0.600 4 21
BARAHONA Annabella  CENTRAL LONDON FENCING CLUB  V V 4   V V 0.800 16 24
PANYANDEE-CAPPELLI Lea  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  V 4 V4 2   0 0.400 -6 15
D'ABBRACCIO Isabella    V 3 V 0 V   0.600 0 18

 Poule No 2  V/M Indicator HS
VLAHUTIN Ani  KENSINGTON FENCING CLUB    V1 V 3 2 V 0.600 1 16
ZIKARA Leena  DREAM FENCING  0   V 4 2 V 0.400 3 16
FURLEY Annabelle  BRIXTON  4 0   0 0 4 0.000 -17 8
SURESH Zina  SALLE PAUL  V V V   2 V 0.800 8 22
PATERSON Eilidh  ROYAL TUNBRIDGE WELLS FENCING CLUB  V V V V3   V4 1.000 16 22
DE ORLEANS BORBON Ines  ESCRIME ACADEMY  1 2 V 4 0   0.200 -11 12

Poules, round no 2

 Poule No 1  V/M Indicator HS
D'ABBRACCIO Isabella      V V V 1.000 10 15
FURLEY Annabelle  BRIXTON  0   3 0 0.000 -12 3
TIMURKAN Adel  KENSINGTON FENCING CLUB  1 V   V 0.667 0 11
PATERSON Eilidh  ROYAL TUNBRIDGE WELLS FENCING CLUB  4 V 3   0.333 2 12

 Poule No 2  V/M Indicator HS
VLAHUTIN Ani  KENSINGTON FENCING CLUB    4 4 V 0.333 1 13
ZIKARA Leena  DREAM FENCING  V   V V 1.000 10 15
BARAHONA Annabella  CENTRAL LONDON FENCING CLUB  V 1   V 0.667 -1 11
MAUDSLEY Agnes  KENSINGTON FENCING CLUB  2 0 3   0.000 -10 5

 Poule No 3  V/M Indicator HS
MAMON Angelica  ESCRIME ACADEMY    3 3 V 0.333 0 11
SURESH Zina  SALLE PAUL  V   V V 1.000 8 15
PANYANDEE-CAPPELLI Lea  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  V 2   V 0.667 4 12
DE ORLEANS BORBON Ines  ESCRIME ACADEMY  1 2 0   0.000 -12 3

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   SURESH   Zina    SALLE PAUL    0.875   16   37   qualifier 
 2   PATERSON   Eilidh    ROYAL TUNBRIDGE WELLS FENCING CLUB    0.750   18   34   qualifier 
 3   BARAHONA   Annabella    CENTRAL LONDON FENCING CLUB    0.750   15   35   qualifier 
 4   D'ABBRACCIO   Isabella        0.750   10   33   qualifier 
 5   ZIKARA   Leena    DREAM FENCING    0.625   13   31   qualifier 
 6   TIMURKAN   Adel    KENSINGTON FENCING CLUB    0.625   0   29   qualifier 
 7   MAMON   Angelica    ESCRIME ACADEMY    0.500   4   32   qualifier 
 8   VLAHUTIN   Ani    KENSINGTON FENCING CLUB    0.500   2   29   qualifier 
 9   PANYANDEE-CAPPELLI   Lea    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB    0.500   -2   27   qualifier 
 10   DE ORLEANS BORBON   Ines    ESCRIME ACADEMY    0.125   -23   15   qualifier 
 11   MAUDSLEY   Agnes    KENSINGTON FENCING CLUB    0.000   -24   16   qualifier 
 12   FURLEY   Annabelle    BRIXTON    0.000   -29   11   qualifier 

Tableau of 16

    Tableau of 16     Tableau of 8   Semi-finals   Final
   1   SURESH Zina   SALLE PAUL   
          SURESH Zina 
16                                
            SURESH Zina 
   9   PANYANDEE-CAPPELLI Lea   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB       10/3
          PANYANDEE-CAPPELLI Lea      
 VLAHUTIN Ani   KENSINGTON FENCING CLUB  10/8     
              SURESH Zina 
   5   ZIKARA Leena   DREAM FENCING         10/4
          ZIKARA Leena           
12   FURLEY Annabelle   BRIXTON  10/1          
            ZIKARA Leena      
   13             10/6     
          D'ABBRACCIO Isabella        
 D'ABBRACCIO Isabella                
                BARAHONA Annabella 
   3   BARAHONA Annabella   CENTRAL LONDON FENCING CLUB           10/8
          BARAHONA Annabella        
14                   
            BARAHONA Annabella      
   11   MAUDSLEY Agnes   KENSINGTON FENCING CLUB       10/5     
          TIMURKAN Adel           
 TIMURKAN Adel   KENSINGTON FENCING CLUB  10/9          
              BARAHONA Annabella 
   7   MAMON Angelica   ESCRIME ACADEMY         10/8
          MAMON Angelica      
10   DE ORLEANS BORBON Ines   ESCRIME ACADEMY  10/2     
            PATERSON Eilidh 
   15             10/7
          PATERSON Eilidh 
 PATERSON Eilidh   ROYAL TUNBRIDGE WELLS FENCING CLUB      

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   BARAHONA   Annabella    CENTRAL LONDON FENCING CLUB  
 2   SURESH   Zina    SALLE PAUL  
 3   PATERSON   Eilidh    ROYAL TUNBRIDGE WELLS FENCING CLUB  
 3   ZIKARA   Leena    DREAM FENCING  
 5   D'ABBRACCIO   Isabella      
 6   TIMURKAN   Adel    KENSINGTON FENCING CLUB  
 7   MAMON   Angelica    ESCRIME ACADEMY  
 8   PANYANDEE-CAPPELLI   Lea    KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB  
 9   VLAHUTIN   Ani    KENSINGTON FENCING CLUB  
 10   DE ORLEANS BORBON   Ines    ESCRIME ACADEMY  
 11   MAUDSLEY   Agnes    KENSINGTON FENCING CLUB  
 12   FURLEY   Annabelle    BRIXTON