lp.logo

Results for London Leon Paul Junior Series Epee - 21/02/2015

LIST

U11 Boys

Poules, round no 1

  Poule no 1 V/M Indicator HS
KEW Liam Redhill & Reigate Epee Club   V V 3 V V 4/5 16 23
MADAR Maximilian Brixton 1   2 4 V V 2/5 1 17
GRAHAM Louis Packwood 1 V2   1 V V 3/5 2 14
JAMESON Orlando Knightsbridge Fencing Club V V V   2 V 4/5 8 22
FULFORD Theodore Central London Fencing Club 0 3 0 V   V 2/5 -5 13
OVERY-JONES Ollie St Benedicts Ravens 0 1 0 1 1   0/5 -22 3

  Poule no 2 V/M Indicator HS
RICHARDSON Daniel Packwood   4 V4 2 4 1/4 -2 14
JONES-PERROTT Henry Packwood V   3 1 3 1/4 -7 12
PARMAR Joe Redhill & Reigate Epee Club 3 V   1 1 1/4 -7 10
SALTER Felix London Fencing Club V3 V V   2 3/4 8 15
BROOKE Alec Knightsbridge Fencing Club V V V V3   4/4 8 18

  Poule no 3 V/M Indicator HS
MARMONT Seb Packwood   1 V V 3 2/4 3 14
MARDIN Altan Knightsbridge Fencing Club V2   V 3 4 2/4 1 14
HARBORD Graydon Plymouth 3 2   2 4 0/4 -9 11
TROTZIG-RUDDICK Noah London Fencing Club 2 V V   4 2/4 1 16
TAIWO-WILLIAMS Louis 5 Boroughs Pentathlon Club V4 V V V   4/4 4 19

Poules, round no 2

  Poule no 1 V/M Indicator HS
JONES-PERROTT Henry Packwood   2 V 3 0 1/4 -9 10
GRAHAM Louis Packwood V   V 3 0 2/4 0 13
RICHARDSON Daniel Packwood 4 2   V 1 1/4 -5 12
MARMONT Seb Packwood V V4 2   2 2/4 -3 13
BROOKE Alec Knightsbridge Fencing Club V V V V   4/4 17 20

  Poule no 2 V/M Indicator HS
FULFORD Theodore Central London Fencing Club   0 4 1 1 0/4 -14 6
SALTER Felix London Fencing Club V   V V 3 3/4 8 18
TAIWO-WILLIAMS Louis 5 Boroughs Pentathlon Club V 2   V V 3/4 2 17
PARMAR Joe Redhill & Reigate Epee Club V 3 3   3 1/4 -2 14
TROTZIG-RUDDICK Noah London Fencing Club V V 3 V   3/4 6 18

  Poule no 3 V/M Indicator HS
KEW Liam Redhill & Reigate Epee Club   4 3 V V V 3/5 7 22
JAMESON Orlando Knightsbridge Fencing Club V   V 2 2 V 3/5 1 19
MARDIN Altan Knightsbridge Fencing Club V 2   V3 3 V 3/5 3 18
MADAR Maximilian Brixton 3 V 2   2 V 2/5 1 17
HARBORD Graydon Plymouth 2 V V4 V   V 4/5 9 21
OVERY-JONES Ollie St Benedicts Ravens 0 2 1 1 0   0/5 -21 4

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   BROOKE   Alec   GBR   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB   8/8   25   38   qualifier 
 2   TAIWO-WILLIAMS   Louis   GBR   5 BOROUGHS PENTATHLON CLUB   7/8   6   36   qualifier 
 3   SALTER   Felix   GBR   LONDON FENCING CLUB   6/8   16   33   qualifier 
 4   KEW   Liam   GBR   REDHILL & REIGATE EPEE CLUB   7/10   23   45   qualifier 
 5   JAMESON   Orlando   GBR   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB   7/10   9   41   qualifier 
 6   TROTZIG-RUDDICK   Noah   GBR   LONDON FENCING CLUB   5/8   7   34   qualifier 
 7   MARDIN   Altan   GBR   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB   5/9   4   32   qualifier 
 8   GRAHAM   Louis   GBR   PACKWOOD   5/9   2   27   qualifier 
 9   MARMONT   Seb   GBR   PACKWOOD   4/8   0   27   qualifier 
 10   HARBORD   Graydon   GBR   PLYMOUTH   4/9   0   32   qualifier 
 11   MADAR   Maximilian   USA   BRIXTON   4/10   2   34   qualifier 
 12   RICHARDSON   Daniel   GBR   PACKWOOD   2/8   -7   26   qualifier 
 13   PARMAR   Joe   GBR   REDHILL & REIGATE EPEE CLUB   2/8   -9   24   qualifier 
 14   JONES-PERROTT   Henry   GBR   PACKWOOD   2/8   -16   22   qualifier 
 15   FULFORD   Theodore   GBR   CENTRAL LONDON FENCING CLUB   2/9   -19   19   qualifier 
 16   OVERY-JONES   Ollie   GBR   ST BENEDICTS RAVENS   0/10   -43   7   qualifier 

Tableau of L16

 BROOKE Alec  Knightsbridge Fencing Club
       BROOKE Alec
16   OVERY-JONES Ollie  St Benedicts Ravens     10/0
         BROOKE Alec
 MARMONT Seb  Packwood       9/3
       GRAHAM Louis  
 GRAHAM Louis  Packwood     9/5  
           BROOKE Alec
 JAMESON Orlando  Knightsbridge Fencing Club         10/4
       RICHARDSON Daniel    
12   RICHARDSON Daniel  Packwood     10/5    
         KEW Liam  
13   PARMAR Joe  Redhill & Reigate Epee Club       10/9  
       KEW Liam    
 KEW Liam  Redhill & Reigate Epee Club     10/4    
             BROOKE Alec
 SALTER Felix  London Fencing Club           6/1
       SALTER Felix    
14   JONES-PERROTT Henry  Packwood     10/6    
         SALTER Felix  
11   MADAR Maximilian  Brixton       7/1  
       MADAR Maximilian    
 TROTZIG-RUDDICK Noah  London Fencing Club     10/7    
           SALTER Felix
 MARDIN Altan  Knightsbridge Fencing Club         5/4
       HARBORD Graydon  
10   HARBORD Graydon  Plymouth     9/7  
         TAIWO-WILLIAMS Louis
15   FULFORD Theodore  Central London Fencing Club       10/6
       TAIWO-WILLIAMS Louis
 TAIWO-WILLIAMS Louis  5 Boroughs Pentathlon Club     10/2

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Country   Club 
 1   BROOKE   Alec   GBR   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB 
 2   SALTER   Felix   GBR   LONDON FENCING CLUB 
 3   KEW   Liam   GBR   REDHILL & REIGATE EPEE CLUB 
 3   TAIWO-WILLIAMS   Louis   GBR   5 BOROUGHS PENTATHLON CLUB 
 5   GRAHAM   Louis   GBR   PACKWOOD 
 6   HARBORD   Graydon   GBR   PLYMOUTH 
 7   MADAR   Maximilian   USA   BRIXTON 
 8   RICHARDSON   Daniel   GBR   PACKWOOD 
 9   JAMESON   Orlando   GBR   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB 
 10   TROTZIG-RUDDICK   Noah   GBR   LONDON FENCING CLUB 
 11   MARDIN   Altan   GBR   KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB 
 12   MARMONT   Seb   GBR   PACKWOOD 
 13   PARMAR   Joe   GBR   REDHILL & REIGATE EPEE CLUB 
 14   JONES-PERROTT   Henry   GBR   PACKWOOD 
 15   FULFORD   Theodore   GBR   CENTRAL LONDON FENCING CLUB 
 16   OVERY-JONES   Ollie   GBR   ST BENEDICTS RAVENS 

© 2013 Leon Paul Ltd