lp.logo

Results for LPJS International Epee -. 10/08/2019

LIST

U15 Boys Epee

Poules, round no 1

 Poule No 1  V/M Indicator HS
EDRIDGE Alec  LEIDSCHE SCHERMVERENIGING AEW    3 3 4 V 4 2 1 0.143 -12 22
CAMPBELL-OKOLO Omari  LEON PAUL EPEE  V   V V V V V V 1.000 20 35
LUMINEAU Tristan  LEON PAUL EPEE  V 3   V V 2 1 4 0.429 -6 25
JACKSON Rhys  CELTIC SWORD FENCING  V 1 4   2 4 2 2 0.143 -14 20
BINEN Demir  FECHTGESELSCHAFT BASEL  4 1 4 V   2 3 1 0.143 -12 20
OGUT Cinar  TED ISTANBUL  V 2 V V V   1 3 0.571 -1 26
SAFCI Ardic Karan  KONTRA ESKRIM  V 3 V V V V   1 0.714 10 29
TERRY Alexander  SKIPTON  V 2 V V V V V   0.857 15 32

Ranking at the end of poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   CAMPBELL-OKOLO   Omari    LEON PAUL EPEE    1.000   20   35   qualifier 
 2   TERRY   Alexander    SKIPTON    0.857   15   32   qualifier 
 3   SAFCI   Ardic Karan    KONTRA ESKRIM    0.714   10   29   qualifier 
 4   OGUT   Cinar    TED ISTANBUL    0.571   -1   26   qualifier 
 5   LUMINEAU   Tristan    LEON PAUL EPEE    0.429   -6   25   qualifier 
 6   EDRIDGE   Alec    LEIDSCHE SCHERMVERENIGING AEW    0.143   -12   22   qualifier 
 7   BINEN   Demir    FECHTGESELSCHAFT BASEL    0.143   -12   20   qualifier 
 8   JACKSON   Rhys    CELTIC SWORD FENCING    0.143   -14   20   qualifier 

Final Tableau

    Tableau of 8     Semi-finals   Final
   1   CAMPBELL-OKOLO Omari   LEON PAUL EPEE   
          JACKSON Rhys 
 JACKSON Rhys   CELTIC SWORD FENCING  15/10
            OGUT Cinar 
   5   LUMINEAU Tristan   LEON PAUL EPEE       15/10
          OGUT Cinar      
 OGUT Cinar   TED ISTANBUL  15/9     
              OGUT Cinar 
   3   SAFCI Ardic Karan   KONTRA ESKRIM         15/14
          SAFCI Ardic Karan      
 EDRIDGE Alec   LEIDSCHE SCHERMVERENIGING AEW  15/10     
            SAFCI Ardic Karan 
   7   BINEN Demir   FECHTGESELSCHAFT BASEL       15/9
          TERRY Alexander 
 TERRY Alexander   SKIPTON  15/14

Overall ranking

 Rank   Name   First name   Club 
 1   OGUT   Cinar    TED ISTANBUL  
 2   SAFCI   Ardic Karan    KONTRA ESKRIM  
 3   JACKSON   Rhys    CELTIC SWORD FENCING  
 3   TERRY   Alexander    SKIPTON  
 5   CAMPBELL-OKOLO   Omari    LEON PAUL EPEE  
 6   LUMINEAU   Tristan    LEON PAUL EPEE  
 7   EDRIDGE   Alec    LEIDSCHE SCHERMVERENIGING AEW  
 8   BINEN   Demir    FECHTGESELSCHAFT BASEL